Kogo usłyszymy podczas tegorocznej edycji Suwałki Blues Festivalu? Oficjalna prezentacja wykonawców towarzyszyć będzie koncertowi, który odbędzie się w piątek, 29 kwietnia o godz. 19.00. Zagra wtedy Piotr Nalepa Breakout Tour w wersji symfonicznej, a organizatorzy festiwalu odkryją karty.

Sala im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury gościła od chwili otwarcia wielu artystów. Ci, występujący podczas dorocznych koncertów pod hasłem „Rozgrzewka”, wpisują się w tradycję przedbluesowego grania.

Tym razem na scenie SOK usłyszymy projekt Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie – będzie to koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Sam projekt jest koncertową kontynuacją imprezy pod nazwą Breakout Festiwal, która odbyła się 19 czerwca 2008 r. w Rzeszowie.

Piotr Nalepa – syn Tadeusza i Miry – od 2007 roku realizuje wraz z zespołem Nie-Bo „artystyczny testament” rodziców, wykonując utwory z repertuaru zespołu Breakout. W 10. rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy powstała nowa wersja koncertu: symfoniczna, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i krytyków. W programie – największe hity: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Nocą puka ktoś” i „Rzeka dzieciństwa”.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 20 kwietnia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Czym różni się plakat suwalskiego koncertu (poniżej) od oficjalnej okładki płyty „Blues” ze zdjęciem wykonanym przez Marka Karewicza? W jakich okolicznościach powstała fotografia?

Zaproszenie wygrywa: Antra Marks.

ROZGRZEWKA SBF 2022: koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie w Suwałkach

Tak blues opanował miasto (dużo zdjęć)

Leave a Reply