Reklama

To drugi konkurs na projekt nowej biblioteki. Osiem pracowni pracuje nad koncepcjami

Data:

- Reklama -

W pierwszym konkursie na koncepcję nowej siedziby Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – medioteki, nie udało się wyłonić zwycięzcy, który spełniłby wszystkie wymagania konkursowe i oczekiwania miasta. Do kolejnego konkursu przystąpiło 9 pracowni, a ostatecznie 8 z nich zaproszono do złożenia swoich koncepcji. Mają na to czas do 1 sierpnia 2022 r. Potem prace ponownie oceni sąd konkursowy.

– Do konkursu przystąpiły zarówno te biura architektoniczne, które brały już udział w pierwszej edycji, jak i zupełnie nowe. Dlatego też liczymy na inne spojrzenie na nasze plany. Mam nadzieję, że tym razem uda się rozstrzygnąć konkurs i zawrzeć umowę na zaprojektowanie nowej siedziby biblioteki – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W mediotece znajdą się nie tylko książki, ale również czytelnia multimedialna, stanowiska komputerowe, sala konferencyjna, przestrzeń dla dzieci, pracownie plastyczne i językowe.

Nowa biblioteka – jeśli dojdzie do jej realizacji – powstanie w rozwidleniu ulic: M. Reja i gen. K. Pułaskiego. Budynek będzie miał blisko 3000 m kw. Autorzy koncepcji muszą uwzględnić szacunkowy koszt budowy medioteki – czyli 30 mln zł. Środki na budowę obiektu miałyby pochodzić z perspektywy Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Miasto jeszcze ich nie pozyskało.

– Konkurs na opracowanie koncepcji jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia prac nad powstaniem tego obiektu. W przypadku rozstrzygnięcia konkursu Władze Suwałk planują podpisać umowę na opracowanie dokumentacji technicznej – przypomina Kamil Sznel, naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Autorzy najlepszych koncepcji otrzymają nagrody pieniężne: I nagroda: 30 000 zł brutto (trzydzieści tysięcy złotych) oraz zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielnie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji, projektowo – kosztorysowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej, II nagroda: 15 000 zł brutto (piętnaście tysięcy złotych), III nagroda: 10.000 zł brutto (dziesięć tysięcy złotych), wyróżnienie: 5 000 zł brutto (pięć tysięcy złotych).

Będzie drugi konkurs na koncepcję nowej biblioteki. Żadna z propozycji nie wnosiła „nowej jakości” (audio, wizualizacje)

Szkło i „zielone” dachy to nie wszystko. Autorzy koncepcji nowej biblioteki poszukiwani. Ponownie

W Suwałkach ma powstać nowa, ogromna biblioteka. Jaka będzie (audio)?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sowa MOBI — aplikacja dla czytelników suwalskiej biblioteki już dostępna

Od dziś jeszcze łatwiej możecie korzystać z zasobów Biblioteki...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

8 maja Dniem bez Kar w suwalskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach z okazji...

Kolejka po dedykacje – autorskie spotkanie z Martą Taraszkiewicz

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że wizualna strona publikacji...