Zakończył się nabór kandydatów zainteresowanych mieszkaniami w bloku ZBM TBS. Wpłynęło ponad 150 wniosków, czyli trzykrotnie więcej niż wynosi liczba mieszkań, które powstaną w już realizowanym od 3 tygodni budynku. To pierwszy z sześciu zaplanowanych przy ul. Franciszkańskiej bloków.

Na nowym osiedlu mieszkaniowym postanie w sumie ponad 300 mieszkań. Pierwszy blok powinien być gotowy pod koniec przyszłego roku. Znajdą się w nim 53 mieszkania na wynajem, które z czasem będzie można wykupić. Na wniosek najemcy, po upływie 5 lat obowiązywania umowy, będzie można dokonać przekształcenia umowy najmu w umowę najmu instytucjonalnego z prawem dojścia do własności – co nie nastąpi szybko (nie wcześniej niż po upływie 15 lat od dnia zakończenia budowy).

Złożone wnioski zostaną teraz ocenione – punktowane najwyżej będą kryteria dochodowe, wiek potencjalnego najemcy oraz fakt, czy wnioskodawca posiada tytuł prawny do innego lokalu na terenie miasta. Każdy, kto poważnie myśli o mieszkaniu w bloku ZBM TBS, musi zabezpieczyć wkład własny. I to niemały. Kandydat na najemcę będzie musiał pokryć 25 proc. kosztów budowy mieszkania. Szacunkowa kwota partycypacji wyniesie 1638 zł za m kw.

Budynek roboczo nazwany „A” będzie obiektem dwuklatkowym, całkowicie podpiwniczonym z 5 i 6 kondygnacjami nadziemnymi. W każdej klatce znajdzie się winda. W piwnicy budynku powstanie garaż z 43 miejscami postojowymi. 32 miejsca postojowe znajdą się na zewnątrz (ogółem 75 miejsc postojowych dla mieszkańców). Wszystkie 53 mieszkania będą w tzw. stanie wykończonym „pod klucz”. Będą to mieszkania 1-,2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 28 do 71 m kw.

Kolejny blok ZBM TBS powstanie przy ul. Franciszkańskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj