Z początkiem kwietnia wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Maria Andrejczyk zakończyła współpracę z Karolem Sikorskim. Obecnie trenuje w Finlandii pod okiem Petteriego Piironena i nie wyklucza związania się z tym krajem na stałe – jak powiedziała w rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport.

Maria Andrejczyk od lat reprezentowała LUKS Hańcza Suwałki, pracując z Karolem Sikorskim. W tym roku ogłosiła decyzję o zmianach. Jak napisała na swim profilu: To był niesamowity etap kariery. – Zawsze będę wdzięczna za wiedzę i doświadczenie jakie zebrałam, rozpoczynając przygodę ze sportem pod okiem trenera. Mam największą świadomość tego, że taki moment na zmiany pod żadnym względem nie jest optymalny, ale wszyscy dobrze wiemy, że w życiu nic nigdy nie dzieje się we właściwym czasie. Przede mną nowe – jestem ciekawa, szczęśliwa i podekscytowana swoim nowym rozdziałem w karierze – dodała.

Wśród największych sukcesów oszczepniczki należy wymienić start na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. i srebrny medal w Tokio w 2021 r. W tym samym roku w Splicie M. Andrejczyk wynikiem 71,40 m ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem podczas Pucharu Europy Miotaczy. Tylko 88 cm zabrakło jej do pobicia rekordu świata.

Maria Andrejczyk jest Finalndią zachwycona. W rozmowie z TVP Sport powiedziała: Wszystko mi się podoba: świeże spojrzenie, otwartość, nowe ćwiczenia, to jak wszyscy pięknie mówią po angielsku, jakość ośrodka, otoczenie, cisza, spokój. W zasadzie, Kuortane – czy raczej ośrodek za miastem, w którym zamieszkałam na stałe – przypomina trochę polski COS w Cetniewie. A same lasy, z jeziorami, świeżym powietrzem i mikroskopijną gęstością zaludnienia, są bliźniaczo podobne do Podlasia, z którego pochodzę. Tu jest idealnie.

Przypomnijmy, że oszczepniczka po ubiegłorocznych sukcesach została doceniona przez marszałka województwa podlaskiego i prezydenta Suwałk. Z rąk tego ostatniego odebrała nawet trzyletnie stypendium w wysokości 252 tys. złotych (wypłacane w wysokości 7 tys. złotych miesięcznie).

Maria Andrejczyk z rekordem Polski w rzucie oszczepem

„Słowianka Donatana”, metal progresywny i rock… i jeszcze Maria Andrejczyk, która otrzymała ponad 250 tys. zł (foto)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj