Reklama

Adrian Buchowski zostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny sezon!

Data:

- Reklama -
Adrian Buchowski pozostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny sezon. 31-letni przyjmujący wypełni tym samym dwuletni kontrakt, podpisany przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022.

Buchowski rozpoczął przygodę z siatkówką w rodzinnym, zielonogórskim klubie „Trzynastka”, skąd w 2007 roku trafił na okres trzech lat do renomowanej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Kolejnym etapem kariery Buchowskiego był Jastrzębskim Węglu. Śląska przygoda nie trwała długo, bowiem po rocznym pobycie w klubie z Jastrzębia-Zdroju przeniósł się do Suwałk. To właśnie w czasie pobytu na Suwalszczyźnie zapracował sportowo na angaż w Effectorze Kielce, w którym spędził sezony 2013-2016. Prosto z Kielc ponownie trafił na północ Polski, do Olsztyna, gdzie w latach 2016-2018 reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Po dwóch latach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur historia zatoczyła koło, bowiem Buchowski zdecydował się dołączyć do śląskich klubów – najpierw MKS-u Będzin, gdzie spędził sezon 2018/2019, a następnie GKS-u Katowice, w którym rozegrał sezony 2019/2020 oraz 2020/2021. Dobra postawa w Katowicach zaowocowała angażem w Ślepsku Malow Suwałki, gdzie był jednym z filarów drużyny w sezonie 2021/2022.

Warto przypomnieć, że Adrian Buchowski ma na swoim koncie złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w 2009 roku oraz brązowy medal Ligi Europejskiej w 2015 roku, zdobyty w barwach reprezentacji Polski.

Sylwetka zawodnika:

• Data i miejsce urodzenia: 30.09.1991, Zielona Góra
• Wzrost: 194 cm
• Waga: 94 kg

Statystyki Adriana Buchowskiego w PlusLidze:

• Rozegrane mecze: 220
• Punkty: 1484
• Asy serwisowe: 67
• Punkty zdobyte po ataku: 1297
• Punkty zdobyte blokiem: 120

„Adrian jest zawodnikiem, którego ambicja, cierpliwość w dążeniu do celu, systematyczność i dbałość o formę fizyczną mogą być przykładem dla młodych adeptów siatkówki. W minionym sezonie „Buchu” stanowił o sile naszego zespołu, czego dowodem było 27 rozegranych spotkań, najczęściej w pełnym wymiarze czasowym. Wiemy, że dobrze czuje się w Suwałkach i wspólnie ze sztabem szkoleniowym postaramy się czerpać z tej współpracy tyle, ile będzie to możliwe. Głęboko wierzę, ze kolejny rok, spędzony na treningach w suwalskiej hali, będzie dla Adriana jeszcze lepszym.” – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Materiał: Biuro Prasowe Ślepska Malow Suwałki

Foto z występów Adriana Buchowskiego w Suwałkach: Wojciech Otłowski

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Udany wyjazd do Iławy. Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:3

W poniedziałek (28 listopada) w Iławie odbyły się tak...

W Suwałki Arena bez niespodzianki. Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3

Czwartkowe (24 listopada) spotkanie podopiecznych Dominika Kwapisiewicza zgromadziło rekordową...

AZS Olsztyn vs Ślepsk Suwałki – zapowiedź meczu

Ślepsk Suwałki w środku tygodnia rozegra domowe spotkanie z...

Czwartkowy triumf okupiony długą walką. Ślepsk Malow Suwałki – Czarni Radom 3:2

Tuż przed świątecznym weekendem, na zakończenie dnia, niemało porcję...
%d bloggers like this: