Najważniejsza impreza lekkoatletyczna w kraju – 98. PZLA Mistrzostwa Polski – rozpocznie się w Suwałkach już za dwa tygodnie. W dniach 09-11 czerwca Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś będzie miejscem ogromnych emocji i zmagań najlepszych sportowców w kraju. Tego nie można przegapić – sprzedaż biletów już trwa za pośrednictwem witryny biletyarena.pl.

O tym, że Suwałki będą gospodarzem 98. PZLA Mistrzostw Polski, wiemy od ubiegłego roku. Miasto ma spore doświadczenie w organizacji wydarzeń lekkoatletycznych – nad Czarną Hańczą w ostatnich latach odbyły się Mistrzostwa Polski U20 i U23 oraz Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach. Przyszedł czas na ukoronowanie starań i działań lokalnego samorządu. Dobra współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki zaowocowała przyznaniem prawa do organizacji najważniejszej seniorskiej imprezy lekkoatletycznej – 98. PZLA Mistrzostw Polski. Miejscem zmagań sportowców będzie zmodernizowany kilka lat wcześniej stadion LA przy ul. Wojska Polskiego. To właśnie tam już za dwa tygodnie wystąpią m.in.: Wojciech Nowicki, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Maria Magdalena Andrejczyk, Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic – mistrzowie, którzy, aby być najlepszymi w swoich konkurencjach, poświęcili tysiące godzin na treningi i walkę ze swoimi słabościami.

Jak kilka miesięcy temu – podczas podpisywania umowy dotyczącej organizacji wydarzenia – powiedział Tomasz Majewski, wiceprezes ds. organizacyjnych i kontaktów międzynarodowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – w czerwcu w Suwałkach wystąpią gwiazdy sportu, które będą walczyć o prymat w kraju i przepustki na zawody międzynarodowe. Emocji nie zabraknie.

Będzie to debiut Suwałk w roli gospodarza seniorskich mistrzostw Polski. – Jest to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja. Po raz pierwszy impreza rangi Mistrzostw Polski seniorów zostanie zorganizowana w Suwałkach. Mamy już doświadczenie przy organizacji podobnych wydarzeń. Cieszę się również, że w rywalizacji wezmą udział suwalczanie, a mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów – podkreśla prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

Maria Magdalena Andrejczyk to jedna z uczestniczek 98. PZLA Mistrzostw Polski, zawodniczka związana z Suwałkami i Suwalszczyzną, z dumą podkreślająca ten fakt. – Nareszcie będę mogła wystartować w imprezie mistrzowskiej na stadionie suwalskim. Zawsze te zawody mnie omijały – czy to ze względów zdrowotnych, czy niewłaściwej kategorii wiekowej – komentuje oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio.

Najlepsi lekkoatleci wystartują w konkurencjach: biegi na różnych dystansach, skok o tyczce, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut dyskiem, rzut młotem.

Zawody będą transmitowane w TVP Sport.

Sprzedaż biletów prowadzona jest za pośrednictwem portalu www.suwalki2022.pl (15 zł bilet jednodniowy, 30 zł karnet trzydniowy).

Materiał partnera – zrealizowany we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W czerwcu lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Stadion wymaga doinwestowania

Za rok Suwałki gospodarzem 98. PZLA Mistrzostw Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj