Reklama

Wigry Suwałki w czwartej lidze

Data:

- Reklama -

Sytuacja spowodowana jest sytuacją finansową klubu – spółki. W oficjalnym komunikacie Zarządu Klubu Wigry Suwałki czytamy, że właśnie z przyczyn finansowych biało-niebiescy nie mogą przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

– W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety, sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki – informują przedstawiciele Zarządu.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z samorządem, partnerami i sponsorami.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023.

Więcej informacji uzyskamy po konferencji członków Zarządu, w najbliższy poniedziałek, 27 czerwca.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Biało-niebiescy stracili status niepokonanych. Wigry – ŁKS Łomża 0:2

W meczu dziewiątej kolejki IV ligi Wigry Suwałki podejmowały...

Nowy prezes Wigier wybrany

Rada Nadzorcza Spółki Akcyjnej Wigry Suwałki powołała z dniem...

Wywalczony remis w Szczuczynie. Wissa – Wigry 3:3

Już po raz drugi w ramach rozgrywek IV ligi...

Wigry samodzielnym liderem po szczęśliwym remisie z KS Michałowo

Niedzielny (28 sierpnia) mecz na Zarzeczu był bardzo gorącym...
%d bloggers like this: