Reklama

Kierowcy, cierpliwości! Nadchodzi czas remontów ulic

Data:

- Reklama -

Ulice Powstańców Wielkopolskich, Raczkowska, Daszyńskiego i Franciszkańska przejdą remonty i modernizacje. Miasto przygotowuje odpowiednie dokumenty i prowadzi procedury przetargowe, aby jak najszybciej rozpocząć prace.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie się remont i przebudowa jednej z większych ulic w południowej części Suwałk. Ponad kilometrowy odcinek ul. Powstańców Wielkopolskich od ronda Zesłańców Sybiru do ronda przy ul. Raczkowskiej zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale również odwodnienie, chodniki i ścieżki rowerowe.

Przetarg ogłoszony został po raz drugi ze względu na bardzo wysokie ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców. Oferty w drugim postępowaniu można składać do 5 września.

– Szacujemy, że roboty mogą pochłonąć około 10 mln zł. Połowa tej kwoty będzie pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych, z którego otrzymamy dofinansowanie. Chcemy, by prace zakończyły się w 2023 roku. Firma, która wygra przetarg, będzie miała dokładnie 370 dni na wykonanie inwestycji od momentu podpisania umowy – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Co prawda etapami, ale konsekwentnie remontowane są kolejne odcinki ul. Raczkowskiej, która stanowi dojazd do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na przestrzeni ostatnich lat udało się wyremontować już praktycznie cały odcinek tej drogi. Pozostały fragment od wjazdu na drogę prowadzącą do PGO do ul. Leśnej wykonany zostanie jeszcze w tym roku. Prace pochłoną ponad 2,3 mln zł – przetarg został już rozstrzygnięty. Połowa potrzebnych środków pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury.

Przypomnijmy również, że remontu doczeka się również ulica Daszyńskiego. Prezydent Suwałk podpisał porozumienie z firmą, która na działce pomiędzy ulicami Reja i Daszyńskiego chce wybudować sklep – na mocy tej umowy możliwa będzie realizacja inwestycji.

Odcinek ulicy Daszyńskiego, który zostanie przebudowany zaczyna się przy Rondzie Suwalskich Wolontariuszy i biegnie w kierunku północnym do skrzyżowania z ulicą Franciszkańską. Po obu stronach drogi powstaną w sumie 63 miejsca parkingowe, a nawierzchnia zyska nowy asfalt. Dodatkowo, na potrzeby lepszego skomunikowania działki, na której powstanie sklep, zostanie wybudowany zjazd z ulicy Reja. Wszystkie prace sfinansuje przedsiębiorca planujący tam swoją inwestycję.

– Dodatkowo ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę i remont ulicy Franciszkańskiej. Z uwagi na fakt, że przy tej ulicy powstało dużo nowych zabudowań, a także jest realizowany miejski projekt mieszkań na wynajem, podjęliśmy decyzję o rozbudowie tej ulicy, by była bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – informuje Czesław Renkiewicz.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała 360 dni na zrealizowanie prac. Termin składania ofert upływa 9 września 2022r.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: