Reklama

Pod naszym patronatem: W Maćkowej Rudzie ilustracje i rysunki Andrzeja Strumiłły

Data:

- Reklama -

Galerię Strumiłło w Maćkowej Rudzie 17 i Budę Ruską 16 – gdzie w tej chwili trwa Festiwal Literacki „Patrząc na Wschód” dzieli niewielka odległość, a łączy w tym sezonie postać Jacka Friedricha, który o Andrzeju Strumille i jego twórczości będzie opowiadać właśnie w tych dwóch miejscach.

Galeria Strumiłło również w tym sezonie turystycznym przyciąga odwiedzających ciekawym programem – wymienianymi ekspozycjami, spotkaniami tematycznymi i pokazami filmów. W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia o godz. 13.00 o ilustracjach Andrzeja Strumiłły opowiadać będzie Jacek Friedrich – gość Festiwalu Literackiego „Patrząc na Wschód”, który dzień wcześniej, w sobotę – 13 sierpnia o godz. 21.00 w Budzie Ruskiej 16 powspomina artystę. To doskonała okazja, aby wybrać się na wycieczkę śladami Andrzeja Strumiłły – również w Suwałkach – w Galerii Sztuki „Stara Łaźnia” wciąż można oglądać wystawę jego obrazów.

Zanim lato dobiegnie końca, w Maćkowej Rudzie sporo się jeszcze wydarzy. Warto śledzić nasz kalendarz.

O najbliższych wydarzeniach Anna Strumiłło, córka artysty i opiekunka Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie:

Zmarły w 2020 roku malarz, grafik, rzeźbiarz, ilustrator etc. świętowałby w tym roku 95. rocznicę urodzin. Z tej okazji wspomnienie o Andrzeju Strumille przybrało bardziej namacalną formę – wystawy jego prac odbyły się w Białymstoku i Warszawie. Jeszcze tylko przez kilka dni dostępna będzie ekspozycja w Białej Podlaskiej (całej rodziny Strumiłłow). Kolejna – z Trokach zostanie otwarta 4 września i towarzyszyć ma Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuk Trans/Misje – Trójmorze.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalski muzealnik z wyróżnieniem

W 33. edycji Konkursu o Nagrodę i Medal im....

Z rzek wybrali ponad 220 ton śmieci. Akcje odbyły się również na Suwalszczyźnie

Tegoroczna edycja największej w Polsce akcji społecznego sprzątania rzek...

Przed nami ostatni weekend sierpnia. Co się będzie działo?

Warsztaty tańca na bulwarach, wystawa i koncert na Chłodnej,...
%d bloggers like this: