Reklama

Darmowy transport na mecze siatkówki

Data:

- Reklama -

To propozycja skierowana do osób z niepełnosprawnością, które chciałyby uczestniczyć w rozgrywkach Ślepska Malow Suwałki. Usługa door-to-door będzie na terenie miasta bezpłatna.

Z door-to-door można korzystać od poniedziałku do piątku, jednak na potrzeby rozgrywek siatkarskich, usługa będzie dostępna również w weekendy. Dzięki podpisaniu porozumienia między Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, który obsługuje transport a klubem Ślepsk Malow Suwałki, zainteresowani kibice dotrą bezpłatnie na mecze w hali Suwałki Arena.

– Na trybunach gościmy wszystkich. Mecz siatkówki to bezpieczne widowisko. Z door-to-door można skorzystać już od Memoriału Józefa Gajewskiego – podkreśla Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malow Suwałki, który dodaje, że hasło #Razem możemy więcej, które przyświeca drużynie, świetnie się w tę nową inicjatywę wpisuje. Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na wygodne miejsca w hali oraz zniżki na bilety i karnety.

Leszek Lewoc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie apeluje, by chęć wyjazdu na mecze zgłaszać z wyprzedzeniem. – Umożliwi nam to ekonomiczne zaplanowanie trasy przejazdu samochodu – tłumaczy.

Auto obsługujące door-to-door jest 7-osobowe, wyposażone w wózek i schodołaz. Kierowcy towarzyszy asystent osoby niepełnosprawnej. Usługa realizowana jest w Suwałkach od czerwca 2021 r. W tym czasie skorzystały z niej 153 osoby. Samochód przejechał ponad 22,6 tys. kilometrów, dowożąc osoby z niepełnosprawnością na wydarzenia kulturalne czy też np. na wizytę u lekarza. Mimo zbliżającego się do końca okresu finansowania projektu, usługa nadal będzie bezpłatna. Środki na door-to-door mają pochodzić z budżetu miasta.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Akcja „Paczka dla bezdomnego”

Inicjatorami akcji pn. „Paczka dla bezdomnego” są Miejski Ośrodek...

Suwalski MOPR odznaczony medalem „Pro Patria”

W dniu 10 listopada 2022 r. podczas uroczystości organizowanych...

Coraz zimniej, a wypłaty dodatku węglowego znacznie się opóźnią

Osoby oczekujące na wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3...

Ślepsk Malow Suwałki otrzymał od marszałka 550 tys. zł

550 tys. zł to środki pochodzące z budżetu województwa...
%d bloggers like this: