Reklama

Miliony złotych na wyprawki szkolne, również dla małych Ukraińców

Data:

- Reklama -

Ponad 3 mln wniosków złożyli już rodzice i opiekunowie o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W województwie podlaskim ZUS wypłacił 34 mln zł na 114 tys. dzieci. Wsparcie przeznaczone jest na zakup przyborów szkolnych i podręczników. W całym kraju przyznano 4 mln świadczeń na łączną kwotę 1 mld 189 mln zł.

– Świadczenie przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Szkołą uprawniającą do uzyskania świadczenia jest m.in. szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, technikum, czy szkoła branżowa. Świadczenie przysługuje także, jeśli nauka w szkole z siedzibą w Polsce albo za granicą odbywa się zdalnie. Na przykład na dziecko, które uczęszcza do szkoły ukraińskiej w trybie zdalnym, zostanie przyznane świadczenie 300 plus, o ile wraz z rodzicem składającym wniosek zamieszkują w Polsce – wyjaśnia Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” ZUS przyjmuje od lipca. Minęło 2,5 miesiąca od tej daty, a już ponad 90 proc. z tych złożonych w Podlaskiem zostało pozytywnie rozpatrzonych. Do rodziców i opiekunów z naszego województwa trafiły 34 mln zł na rachunki bankowe. Do tej pory rodzice w woj. podlaskim złożyli 85,6 tys. wniosków na 125 tys. dzieci. Przyznano 114 tys. świadczeń.

Rodzice, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, mogą to zrobić do 30 listopada wyłącznie elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Jeżeli prawidłowo wypełniony wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku lub listopadzie – to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku – wyjaśnia rzeczniczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

760 mln zł – tyle w ubiegłym roku wyniosły wypłaty świadczeń na dzieci w naszym województwie

Świadczenie wychowawcze 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie do...

ZUS uruchomił aplikację mobilną do składania wniosków o 500 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Za...

W regionie 125 tys. uczniów otrzymało po 300 zł na wyprawkę szkolną

Zdecydowana większość rodziców złożyła już wniosek o świadczenie 300...

Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej

W pierwszej transzy na konta uprawionych osób trafi około...