Reklama

ZUS uruchomił aplikację mobilną do składania wniosków o 500 plus

Data:

- Reklama -

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Za jej pośrednictwem można złożyć wniosek o świadczenia rodzinne np. 500 plus czy Dobry start.

– Udostępniona przez Zakład aplikacja to wyjście naprzeciw naszym klientom i umożliwienie im w jak najszerszy i najprostszy sposób ubieganie się o świadczenia wypłacane przez ZUS. Znaczna większość rodziców i opiekunów to osoby młode, które doskonale potrafią posługiwać się tego rodzaju rozwiązaniami cyfrowymi. Naszym celem jest ułatwienie i skrócenie czasu wnioskowania o należne im środki – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda. – To rodzic sam decyduje, kiedy znajdzie chwilę na przesłanie dokumentów. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących pory dnia, a nasi klienci mogą starania się o środki również w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe – dodaje rzeczniczka.

O aplikacji

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. Już teraz klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” i o świadczenie wychowawcze 500 plus( tj. DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O). W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków (DZ).

Aby aktywować aplikację, klient musi połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE użytkownik nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację klient powinien pobrać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o 300 plus

Jeszcze tylko do końca listopada rodzice mogą złożyć wniosek...

W czołówce obcokrajowców pobierających 500 plus są Ukraińcy i Białorusini, ale też Rosjanie

Liczba świadczeń wypłaconych przez ZUS w programie Rodzina 500...

Ponad 127 tys. wniosków o 500 plus i ponad 22 tys. wniosków o 300 plus w regionie

W województwie podlaskim rodzice i opiekunowie złożyli ponad 127...

Od soboty można wnioskować o 300 plus

Już od 1 lipca rodzice i opiekunowie będą mogli...