Reklama

Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej

Data:

- Reklama -

W pierwszej transzy na konta uprawionych osób trafi około 33,7 mln zł. W regionie złożono 33,5 tys. wniosków a w pierwszych dniach wypłaty trafiły już na konta 9,5 tys. osób.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Od początku lipca złożono już ponad 1,4 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. Pierwsze środki zostały już przekazane do wypłaty. Na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

ZUS uruchomił aplikację mobilną do składania wniosków o 500 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Za...

W regionie 125 tys. uczniów otrzymało po 300 zł na wyprawkę szkolną

Zdecydowana większość rodziców złożyła już wniosek o świadczenie 300...

Miliony złotych na wyprawki szkolne, również dla małych Ukraińców

Ponad 3 mln wniosków złożyli już rodzice i opiekunowie...

36 mln zł wypłacono w regionie na „Dobry start”

36 mln zł przysługujących 121 tys. dzieci wypłacił Zakład...
%d bloggers like this: