Reklama

W Krasnopolu powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne

Data:

- Reklama -

Utworzenie centrów opiekuńczo-mieszkalnych planowane jest w gminach Krasnopol i Szumowo. Umowy między wojewodą a wójtami zostały już podpisane.

Centra stworzą osobom niepełnosprawnym możliwość zamieszkiwania całodobowego lub w formie pobytu dziennego. Centra opiekuńczo-mieszkalne, przeznaczone są dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

W Krasnopolu centrum powstanie w zabytkowym budynku, w którym wcześniej funkcjonowała szkoła podstawowa. Zostanie utworzonych w nim 15 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, w tym 3 miejsca całodobowego zamieszkiwania oraz 12 miejsc pobytu dziennego. Kwota dofinansowania z Funduszu Solidarnościowego wynosi ponad 2,6 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2024 r.

– Gmina Krasnopol, jak wiele miejsc w Polsce, boryka się z problemami demograficznymi. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, trzykrotnie aplikowaliśmy, aby uzyskać fundusze na stworzenie Centrum. Za każdym razem wojewoda pozytywnie opiniował nasz wniosek. Dofinansowanie udało się uzyskać za trzecim razem, z czego się bardzo cieszymy. (…) Centrum powstanie w budynku z 1924 r., który do końca lat 90. pełnił rolę szkoły podstawowej i wiąże ze sobą pewne wspomnienia, sentymenty mieszkańców. Powierzchnia obiektu to ponad 400 metrów kwadratowych – powiedział wójt gminy Krasnopol, Karol Szrajbert.

Obecnie na terenie województwa podlaskiego realizowane są 4 podobne inwestycje w gminach Perlejewo, Drohiczyn, Ciechanowiec i Stawiski. W gminie Łapy realizacja inwestycji została zakończona. Centrum zlokalizowane w Daniłowie Dużym zostało otwarte w dniu 1 lutego 2022 roku. Centrum przeznaczone jest do jednoczesnego pobytu 18 osób – znajduje się w nim 12 miejsc pobytu całodobowego, oraz 6 miejsc do pobytu dziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gminy przystępują do rewitalizacji za ponad 3,6 mln zł

Gminy Suwałki, Krasnopol, Sejny, Raczki i Filipów podpisały już...