Reklama

Powstanie portal podatkowy dla mieszkańców i przedsiębiorców

Data:

- Reklama -

Ponad 1,6 mln zł – to pozyskana przez Miasto Suwałki dotacja z Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na między innymi zakup sprzętu komputerowego ale również powstanie portalu podatkowego dla mieszkańców i przedsiębiorców, który pozwoli kontrolować swoje podatki.

Kwota, która trafi do Suwałk to 1.662.072,36 zł – do urzędu, miejskich jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych.

Już zostały zakupione nowe komputery do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Zarządu Dróg i Zieleni.

– Nowy, szybki sprzęt komputerowy, zabezpieczenia antywirusowe, serwery, drukarki. Nowe narzędzia informatyczne pozwolą nam na lepszą i sprawniejszą obsługę naszych mieszkańców. Dodatkowo będziemy chcieli stworzyć portal podatkowy, za pomocą którego weryfikować będzie można stan należności oraz numery kont do wpłat. Mieszkańcy często apelowali o zinformatyzowanie kwestii podatkowej – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Projekt obejmuje również organizację szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych. Pozyskane pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Już prawie rok rodzice otrzymuję wsparcie w wysokości do 12 tys. zł na dziecko

Za chwilę minie rok od momentu, gdy Zakład Ubezpieczeń...

Już w sobotę „Inwazja”

Kiedy znajdujesz się w obcej, choć przyjaznej krainie i...

Atak terrorystyczny na Areszt Śledczy w Suwałkach. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

W czwartek, 1 grudnia przed Aresztem Śledczym w Suwałkach...

Figura, Musiałowski, Schuchardt, Żurawski na „Chrzcinach”, jakich jeszcze nie było. Wygraj bilety

Komedia obyczajowa "Chrzciny" w gwiazdorskiej obsadzie, w "Cinema Lumiere"...
%d bloggers like this: