Reklama

Powstanie portal podatkowy dla mieszkańców i przedsiębiorców

Data:

- Reklama -

Ponad 1,6 mln zł – to pozyskana przez Miasto Suwałki dotacja z Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na między innymi zakup sprzętu komputerowego ale również powstanie portalu podatkowego dla mieszkańców i przedsiębiorców, który pozwoli kontrolować swoje podatki.

Kwota, która trafi do Suwałk to 1.662.072,36 zł – do urzędu, miejskich jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych.

Już zostały zakupione nowe komputery do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Zarządu Dróg i Zieleni.

– Nowy, szybki sprzęt komputerowy, zabezpieczenia antywirusowe, serwery, drukarki. Nowe narzędzia informatyczne pozwolą nam na lepszą i sprawniejszą obsługę naszych mieszkańców. Dodatkowo będziemy chcieli stworzyć portal podatkowy, za pomocą którego weryfikować będzie można stan należności oraz numery kont do wpłat. Mieszkańcy często apelowali o zinformatyzowanie kwestii podatkowej – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Projekt obejmuje również organizację szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych. Pozyskane pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Ziemio ty śliczna” Anny Szafranowskiej w plebiscycie na folkową płytę roku 2022

Trwa plebiscyt na folkową płytę roku 2022 - "Wirtualne...

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otwiera biura w regionie

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jednej z...

Walka była, punktów brak. Ślepsk Malow – ZAKSA 1:3

Z jednej strony kibice suwalskiego zespołu nie mają się...

„Tár”, bez Oscara, ale wciąż warty obejrzenia. Wygraj bilety do Cinema Lumiere

Nominowany do Oscara aż w sześciu kategoriach (niestety -...