Reklama

Tak, tak, tak! Ślepsk Malow Suwałki wygrał w Bełchatowie! I to 3:0!

Data:

- Reklama -

Po raz kolejny przyszło siatkarzom Ślepska Malow Suwałki inaugurować kolejkę PlusLigi. Tym razem ósmą – wyjazdowym meczem ze Skrą Bełchatów. Nie wiedzieć czemu – acz ostatnie wyniki obu zespołów coś innego sugerowały – bukmacherzy wyraźnie upatrywali faworyta w gospodarzach. Nic z tych rzeczy! Ślepsk odniósł historyczne zwycięstwo. Oczywiście pamiętamy o wygranej z lutego 2020 roku w Suwałki Arena, ale wiktoria w Bełchatowie i to w trzech setach robi wrażenie!

W pierwszej partii do pewnego momentu – jak się kolokwialnie mówi – na dwoje babka wróżyła. Gdy jednak set wszedł w ostatnią fazę – czyli w tę, kiedy w cyfrach pojawia się dwójka z przodu – biało-niebiescy wyraźnie zdominowali gości.

W drugim secie historia się niejako powtórzyła, acz przewaga Ślepska była już najmniejsza z możliwych. Należy podkreślić serię niesamowitych serwisów kapitana suwalskiej drużyny, Bartosza Filipiaka. I to we wspomnianym wyżej najważniejszym momencie seta, kiedy z przodu pojawia się dwójka….

W trzeciej odsłonie wydawało się, że biało-niebiescy pójdą za ciosem. I tak się faktycznie stało, acz  rutyniarze z Bełchatowa  potrafili zniwelować czteropunktową stratę (8:12). Ponownie nasi siatkarze wzięli sprawę w swoje ręce w końcówce seta i wypracowali dwu-, trzypunktową przewagę. As Takvama skończył tę historyczną potyczkę.

Ślepsk Malow Suwałki ma na koncie 16 punktów, co pod koniec ósmej kolejki da co najmniej piąte miejsce w tabeli.

Skra Bełchatów- Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (-20, -23, -21)

MVP: Bartosz Filipiak

01 XI 2022; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Cuprum Lubin 3:1 – MVP: Bartosz Filipiak oraz Komisarz: Andrzej Wołkowycki
© 2022 Wojciech Otłowski

Na zdjęciu ilustracyjnym: Bartosz Filipiak (tyłem) oraz Matías Sánchez podczas meczu: Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin z 1 listopada. 

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Udany wyjazd do Iławy. Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:3

W poniedziałek (28 listopada) w Iławie odbyły się tak...

W Suwałki Arena bez niespodzianki. Ślepsk Malow – Jastrzębski Węgiel 0:3

Czwartkowe (24 listopada) spotkanie podopiecznych Dominika Kwapisiewicza zgromadziło rekordową...

AZS Olsztyn vs Ślepsk Suwałki – zapowiedź meczu

Ślepsk Suwałki w środku tygodnia rozegra domowe spotkanie z...

Czwartkowy triumf okupiony długą walką. Ślepsk Malow Suwałki – Czarni Radom 3:2

Tuż przed świątecznym weekendem, na zakończenie dnia, niemało porcję...
%d bloggers like this: