Dwa medale suwalczan podczas Super Grand Prix w Sianowie

Data:

Dwa złote medale przywieźli zawodnicy SKB z rozgrywanego w Sianowie Super Grand Prix. Pierwszy z nich zdobył nasz debel: Anastasiya Khomich w parze z Ulyaną Volskayą. Bez straty seta wygrywały kolejno z parami: Radziszewska/Wrońska, Gajda/Kowalczyk oraz Surówka/Szuster. Drugą wygraną w turnieju zanotowała Ulyana Volskaya w grze pojedynczej kobiet.

Wiktora Banaszewska, grając w grze pojedynczej U17, zajęła 17. miejsce przegrywając po wyrównanych pojedynkach z Patrycją Ulanowską oraz Julią Szajner. W meczu o 17 miejsce Wiktoria wygrała w trzech setach z Nelą Blotenkamper. W grze mieszanej Wiktoria zagrała z Janem Szeszko zajmując 4 miejsce. Janek zagrał również w grze podwójnej chłopców U17 w parze Michałem Makuchowskim (UKS Kometa Sianów) zajmując 10 miejsce. Uprzednio w grupie Jan Szeszko zagrał przeciwko swoim kolegom z klubu – Mateuszowi Derdzie oraz Dawidowi Ołowiowi. Mateusz z Dawidem zajęli 13 miejsce, wygrywając w ostatnim pojedynku z parą Getka/Różański.

Z dobrej strony zaprezentował się również debel Ovchinnikov/Lenczewski – zawodnicy zajęli 4 miejsce w grze podwójnej mężczyzn U23, przegrywając wynikiem 21:14; 19:21; 21:18. Sebastian oraz Maksim wystąpili również w grach pojedynczych, zajmując kolejno miejsca 9 i 10.