Reklama

Najbardziej niezdrowa praca na świecie

Data:

- Reklama -

Kiedy wspinamy się po szczeblach kariery, niewielu z nas zastanawia się, jak nasza praca wpłynie na nasze zdrowie. Oto najbardziej szkodliwe zawody na świecie.

Materiał partnera.

Pielęgniarka

Pomimo tego, że pomagają nam zachować zdrowie i kondycję, pielęgniarki wykonują jeden z najbardziej niezdrowych zawodów. Badanie wykazało, że około 55% pielęgniarek jest otyłych, podczas gdy inne badanie wykazało, że spośród 19 000 pielęgniarek biorących udział w badaniu 10% doznało urazów fizycznych podczas pracy https://www.mamtoo.pl/praca/

Rybacy

Chociaż większość z nas, którzy łowią ryby, robi to dla przyjemności, wydaje się, że jest to bardzo niebezpieczna praca. W tym roku najwięcej ofiar śmiertelnych poniosła branża rybacka – 121,2 na 100 000 pracowników zginęło podczas pracy. Często ginęli oni w wyniku wywrócenia się łodzi.

Praca biurowa

Jeśli myślałeś, że praca od 8.00 do 16.00 jest bezpieczna, a największą szkodą, jaką możesz ponieść w biurze, jest skaleczenie papierem, to byłeś w błędzie. Okazało się, że dla osób pracujących w biurze siedzenie przez większość dnia jest bardzo niebezpieczne. Im więcej czasu spędzasz w pozycji siedzącej, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, cukrzyca czy rak. Jeśli jesteś teraz w biurze, wstań i poruszaj się.

Tancerz lub choreograf

Tancerze i choreografowie mają wyższy wskaźnik rozwodów niż jakikolwiek inny badany zawód. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ma to wpływ na ich zdrowie, weź pod uwagę, że osoby samotne mają wyższy wskaźnik śmiertelności, gorsze zdrowie serca i gorsze zdrowie psychiczne niż osoby w małżeństwach.

Prawnik

Stres ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i może prowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych, takich jak wrzody, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i udar. Praca w zawodzie prawnika to jedna z najbardziej stresujących na świecie.

Sprzątaczka

Sprzątaczki mają to nieszczęście, że są narażone na wiele niezdrowych sytuacji i substancji chemicznych. Środki czystości często zawierają szkodliwe rozpuszczalniki, które mogą prowadzić do zatrucia rozpuszczalnikami. Środki czyszczące mogą również powodować astmę www.mamtoo.pl

Kierowcy autobusów
Kierowcy autobusów odnieśli więcej obrażeń i zachorowań niż jakikolwiek inny zawód. Jeśli dodać do tego fakt, że kierowcy autobusów siedzą przez długi czas każdego dnia, to mamy do czynienia z bardzo niezdrową pracą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców Kinder+Sport

Kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce...

kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt Kinder+Sport

Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im....

Ważne zwycięstwo Wigier w Wysokiem Mazowieckim

Wiadomym jest, że w sporcie nie można lekceważyć żadnego...