Karatecy wrócili z Ełku z medalami

Data:

W sobotę, 25 lutego w Ełku odbył się Puchar Mazur Karate Shinkyokushin. Wystartowało 200 zawodników z 9 klubów. Zawodnicy walczyli w kumite – w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat. Suwalski Klub Karate wystawił do startu 17 zawodników.

Karatecy z Suwałk zdobyli 13 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych; a jako drużyna zajęli czwarte miejsce. Shihan Marek Krejpcio był sędzią głównym zawodów, sensei Dariusz Anuszkiewicz sędziował na macie, zaś senpai Jarosław Anzulewicz pełnił funkcję kierownika ekipy.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Pierwsze miejsca zajęli: Kluczyński Kacper – I miejsce u-17 do 65 kg; Kimszal Franciszek – I miejsce u-14-15 do 60 kg; Jaśko Mikołaj – I miejsce u-10-11 do 40 kg; Salamon Aleksander – I miejsce u-9 do 30 kg; Panasiewicz Natalia – I miejsce u-10-11 do 35 kg.

Drugie miejsca zajęli: Płońska Jolanta – II miejsce u-17 +60 kg; Podolewska Emilia – II miejsce u-12-13 do 45 kg; Walendzewicz Michał – II miejsce u-12-13 do 40 kg.

Trzecie miejsca zajęli: Anzulewicz Ada – III miejsce u-17 +60 kg; Rybacka Julia – III miejsce u-17 +60 kg; Dmuchowska Nikola – III miejsce u-12-13 +50 kg; Szmulewska Julia – III miejsce u-12-13 do 50 kg; Dmuchowska Jowita – III miejsce u-10-11 do 30 kg.