Reklama

Trenerzy triumfatorami Elektromil SALSLigi

Data:

- Reklama -

Trenerzy triumfatorami Elektromil SALSLigi w sezonie 2022/2023. Członkowie sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki i przyjaciele klubu pokonali w wielkim finale amatorskich rozgrywek 14. Pułk Przeciwpancerny 2:1, po trzymającym w napięciu meczu. To spotkanie można śmiało nazwać wizytówką amatorskiej siatkówki w regionie. Warto dodać, że Wojskowi zagrali również w finale Elektromil SALSLigi w sezonie 2021/2022, a Trenerzy zajęli wówczas najniższy stopień podium. Straż Pożarna, czyli zespół, który w ubiegłym roku okazał się najlepszym, w zakończonej właśnie edycji znalazł się tuż za najlepszą trójką.

Reprezentanci 14. Pułku Przeciwpancernego, dopingowani przez liczną grupę kolegów i koleżanek, postawili w finale sezonu 2022/2023 bardzo trudne warunki, ale ostatecznie musieli uznać wyższość doświadczonych zawodników, z przeszłością na ligowych parkietach niemal całej Polski. W meczu o 3. miejsce 1. Ligi SUKSS Suwałki pokonał wspomnianą wcześniej Straż Pożarną bez straty seta.

Tego dnia poznaliśmy także mistrzów 2. i 3. Ligi. Na zapleczu Elektromil SALSLigi mieliśmy przyjemność podziwiać w akcji Kresy Sejny i UKS Jantar Gołdap, którzy stoczyli pasjonujący bój o tytuł mistrzowski. Gołdapianie triumfowali w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych zabrakło „kropki nad i”. Ostatecznie, po trzech setach wyrównanej rywalizacji, górą okazali się goście z Sejn. Najniższy stopień podium 2. Ligi zdobyli zawodnicy Atlasu, po zwycięstwie 2:0 z Opakowaniami Kartex. Jedną z rewelacji finałów Elektromil SALSLigi są z pewnością siatkarze Tanne & Forte, którzy po wygranej 2:1 z Zakładem Szklarskim Kamena, rzutem na taśmę wskoczyli na wysokie, 5. miejsce.

W niedzielne (12.03) popołudnie walczyli także trzecioligowcy. Młodzi siatkarze UKS Maratończyk Ełk niemal przez cały sezon prowadzili w tabeli 3. Ligi, aby na ostatniej prostej oddać prowadzenie Albatrosom, którzy pokonali ełczan 2:0 i tym samym zapewnili sobie tytuł mistrzów w najniższej klasie rozgrywkowej. Warto zaznaczyć, że obie ekipy już wcześniej uzyskały awans do 2. Ligi.

Walkowerem oddali natomiast swój mecz Nieprzygotowani, dzięki czemu debiutująca Gmina Szypliszki ukończyła sezon 2022/2023 na 3. miejscu w 3. Lidze.

Uroczysta gala zakończenia Elektromil SALSLigi odbędzie się 17 marca o godzinie 18:30 w MK Bowling przy ul. Dwernickiego 15 w Suwałkach. Tego dnia odbędzie się nie tylko wręczenie pamiątkowych pucharów, nagród i medali, ale poznamy także zwycięzców poszczególnych klasyfikacji indywidualnych, nazwiska najlepszych zawodników każdej ze zgłoszonych drużyn oraz najlepszego zawodnika Elektromil SALSLigi.

• 1. Liga

1. Trenerzy Ślepsk Malow

2. 14. Pułk Przeciwpancerny

3. SUKSS Suwałki

4. Straż Pożarna

5. Słoneczny Patrol Ełk

6. Elektromil

7. ARR „Ares” S.A. w Suwałkach – spadek

8. Adriatica Olecko – spadek

• 2. Liga

1. Kresy Sejny – awans

2. UKS Jantar Gołdap – awans

3. Atlas

4. Opakowania Kartex

5. Tanne & Forte

6. Zakład Szklarski Kamena – spadek

7. KMP Suwałki – spadek

• 3. Liga

1. Albatrosy – awans

2. ZSS UKS Maratończyk Ełk – awans

3. Gmina Szypliszki

4. Nieprzygotowani

5. Livioon Vita Suwałki

6. Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki

Kształt nadchodzącego sezonu i przyszłość Elektromil SALSLigi nie są jednak znane. O szczegółach opowiada Beata Harasimowicz, prezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki, która skomentowała zakończone rozgrywki po zakończeniu niedzielnych (12.03) gier.

Elektromil SALS Liga to amatorska liga siatkówki, której mecze rozgrywane są w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Ligowa rywalizacja najlepszych siatkarzy amatorów w regionie podzielona jest na trzy klasy rozgrywkowe: 1. Ligę, 2. Ligę oraz 3. Ligę, w których bierze udział aż 21 drużyn z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W zmaganiach obowiązuje system awansów i spadków.

Organizator:  Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki
Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Suwałk
Sponsor główny: Hurtownia Elektryczna „Elektromil”
Sponsorzy: CymesEurometGardenKuchnia Tatarska u AlikaLivioon VitaOśrodek Sportu i Rekreacji w SuwałkachSupros Agro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zmiany w sztabie szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki

Andrzej Sawicki i Damian Słabiński nie będą współtworzyć sztabu...

Dwie dekady w jednym klubie! Łukasz Rudzewicz kończy grę w Ślepsku. Biało-niebiescy wygrali z Barkomem 3:0!!!

Suwalscy kibice siatkówki mają powody do radości – poniedziałkowa...

Ślepsk wciąż na fali – wygrana z Nysą 3:2!!!

Niektórzy jeszcze czują poświąteczne rozleniwienie, jednak nie suwalscy siatkarze....

Punkt zdobyty w rywalizacji z liderem! Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 2:3

Niedzielne spotkanie w Suwałki Arena cieszyło się wielkim zainteresowaniem...