Reklama

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otwiera biura w regionie

Data:

- Reklama -

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jednej z największych organizacji pracowniczych w Polsce, gościł w środę, 22 marca w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach. ZPP otwiera biuro w naszym mieście i zaprasza do współpracy przedstawicieli środowiska biznesu.

Prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Województwa Podlaskiego będzie Karol Wasilewski, dziennikarz ekonomiczny tygodnika „Wprost”, zaś wiceprezesem – Marek Olszewski. W Suwałkach otwarte zostanie niebawem również biuro przedstawicielstwa ZPP na region podlaski. Drugim miastem jest Białystok.

W spotkaniu wzięli udział również: Bogdan Sadowski, przewodniczący Rady Izby Przemysłowo-Gospodarczej, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego ARES – Łukasz Owsiejko; prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski, Dariusz Górski z Izby Przemysłowo-Gospodarczej i Marek Olszewski.

ZPP jest organizacją działającą nie tylko na terenie Polski, ale również w Ukrainie i na Białorusi, która pomaga przedsiębiorcom w relokacji ich biznesów i nawiązaniu kontaktów handlowych. Zrzesza ponad 28 tys. firm i 26 organizacji lokalnych oraz niemal tyle samo branżowych, posiada biura zagraniczne – w Brukseli i Kijowie.

Dlaczego w Brukseli? Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców podkreślił, że na szczeblu unijnym przedsiębiorcy również potrzebują aktywnego wsparcia z racji „tępienia polskiego biznesu”. – UE to wielka szansa dla Polski, ale też miejsce brutalnej walki interesów narodowych – dodał podczas konferencji C. Kaźmierczak. Z kolei Ukraina to olbrzymi obszar zogniskowany na działania handlowe – tradycyjne i internetowe. ZPP wspiera też firmy z Białorusi, które – jak tłumaczył prezes ZPP – w tej chwili masowo przenoszą się do Polski. Wśród nich jest wiele przedsiębiorstw z branży IT.

Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zajmują się w kraju i za granicą głównie lobbingiem na rzecz polskiego biznesu i redukcją szkód wynikających z wadliwych przepisów, utrudniających prowadzenie firm.

Zarówno suwalski i sejneński samorząd, jak i właściciele firm obecni na spotkaniu upatrują szansy we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Wspólne działania będą oparte między innymi na szkoleniach i tworzeniu dobrego klimatu do prowadzenia biznesu.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura...