Reklama

Jak wypadła próba generalna podczas juwenaliów? Druga scena Suwałki Blues Festival przy Starej Łaźni czy wciąż na Kościuszki?

Data:

- Reklama -

Zapowiedź nowego umiejscowienia jednej ze scen podczas szesnastej już edycji Suwałki Blues Festival wzbudziła spore emocje. Nie zabrakło interpelacji radnych, głosów sprzeciwu wśród bluesfanów. Swoistą próbą generalną miały być juwenalia, ze sceną usytuowaną przy Starej Łaźni. Jak wypadła? Oczywiście nie znamy zdania władz miejskich i organizatorów, ale możemy wyrazić swój pogląd. Zacznijmy jednak od początku.

Od pierwszej edycji organizowanego od piętnastu lat Suwałki Blues Festival za wielki walor uważano ulokowanie scen blisko siebie, niejako pod kątem prostym. Jedna stała w Parku Konstytucji 3 Maja, druga na ulicy Kościuszki; tuż przy skrzyżowaniu z Mickiewicza i Waryńskiego.

Suwałki Blues Festival 2022 (08 VII) – Rita Engedalen Band
© 2022 Wojciech Otłowski

Jej umiejscowienie określano jako „przy ratuszu”. I właśnie ona padłaby „ofiarą” zapowiadanych zmian. Jak podejść do sprawy? Jak to zawsze bywa opinie są rozbieżne, bo i punkty widzenia są odmienne. Dziennikarze, fotoreporterzy i tak kursują do „fosy” do „fosy” i te 200 – 250 metrów dalej (mam na myśli różnicę długości trasy pomiędzy sceną w parku, a odpowiednio – tymi na Kościuszki i przy Starej Łaźni) nie powinno stanowić problemu. Wydałoby się, iż w podobny sposób krążą bluesfani, problem w tym, że nie wszyscy…

Naprawdę spory odsetek publiczności ma naturę koczowniczą czy raczej „biwakową”. Celuje w znalezieniu sobie miejsca na parkowej trawie i słuchaniu na kocyku dźwięków z obu stron, tzn. scen. Stało się to wręcz kilkunastoletnią tradycją. Odstępstwo od niej wielu bluesfanów potraktuje wręcz jako świętokradztwo.

Suwałki Blues Festival 2022 (09 VII) – Park
© 2022 Wojciech Otłowski

Jeżeli już scena ma stać przy Starej Łaźni, to raczej nie tyłem do niej jak na juwenaliach. Dlaczego? Bo dźwięk odbija się od garaży Pogotowia Ratunkowego. Co prawda ekipa nagłaśniająca uspokajała, że poradzą sobie z tym problemem, ale na koncercie juwenaliowym różnie bywało, zwłaszcza w dalszej odległości od estrady. Jedynym sensownym wyjściem wydaje się skierowanie sceny przodem  w stronę rzeki. 

19 V 2023, Suwałki; Juwenalia PUZ-u; The Boars
© 2023 Wojciech Otłowski

Można domniemywać, iż na dniach dowiemy się, jak kwestia zostanie ostatecznie rozstrzygnięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki Blues Festival 2024: Jeszcze więcej zdjęć

Emocje po tegorocznej edycji Suwałki Blues Festivalu już nieco...

Sławy bluesa, damy bluesa – sobotni finał 17. SBF w wielkim stylu

W sobotę całe centrum miasta tętniło bluesem. Fani dobrej...

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Blues uchwycony na fotografiach – wystawa Aigarsa Lapsy w Galerii Chłodna 20

Czy można obrazem oddać brzmienie? Okazuje się, że jest...