Reklama

Blues na bulwarach na próbę?

Data:

- Reklama -

Temat przeniesienia głównej, dużej sceny bluesowej z ulicy T. Kościuszki na bulwary rodzi niemałe emocje. Niedawno Jacek Niedźwiedzki, przewodniczący klubu „Suwałki Przyszłości” wysłał nawet do prezydenta miasta interpelację w tej sprawie. Okazuje się, że lokalizacja nie jest przesądzona – testem będą Juwenalia.

Przypomnijmy, że w tym roku koncert otwarcia SBF odbędzie się w hali Suwałki Arena, zaś duża scena stanie na bulwarach im. Wacława Kunca nad Czarną Hańczą, a nie na ulicy T. Kościuszki – taki przynajmniej był zamysł. Do Jacka Niedźwiedzkiego mieli zwrócić się w tej sprawie restauratorzy i mieszkańcy, którzy nie zgadzają się z tym pomysłem. Radny interpelował, aby władze miasta i Suwalski Ośrodek Kultury, który imprezę organizuje, wycofały się z przeniesienia sceny na bulwary.

Prezydent Czesław Renkiewicz w odpowiedzi na wniosek przewodniczącego klubu „Suwałki Przyszłości” napisał, że „rozumie sprzeciw i zaniepokojenie, jakie budzi zmiana lokalizacji jednej z dwóch głównych festiwalowych scen plenerowych”.

– Taka reakcja jest zupełnie naturalna w przypadku każdej zmiany wydarzenia o wypracowanej w ciągu piętnastu lat formule. Pragnę Państwa poinformować, iż ostateczna decyzja w tym względzie nie została jeszcze podjęta. Przeniesienie sceny, która dotąd znajdowała się na ulicy Kościuszki, na bulwary nad Czarną Hańczą, należy traktować w kategoriach próby – zaznaczył w piśmie prezydent Suwałk, argumentując, że lokalizacja sceny na ul. Kościuszki niosła ze sobą konieczność zakończenia koncertów przed ciszą nocną, czyli godziną 22.00. W przypadku bulwarów – takiego obowiązku nie ma, ponieważ w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie znajdują się zabudowania mieszkalne.

Cz. Renkiewicz przypomniał też, że w przeszłości pojawiały się skargi ze strony mieszkańców dotyczące zakłócania ciszy nocnej na Kościuszki. Za nową lokalizacją ma też przemawiać wygoda mieszkańców i gości z innych miast – teren bulwarów jest rozległy. Zdaniem prezydenta odległość między bulwarami a centrum Suwałk nie jest na tyle duża, aby fani bluesa nie mogli swobodnie przemieszczać się między lokalizacjami.

– Będziemy wsłuchiwać się w głosy wykonawców i festiwalowej publiczności odnośnie nowej lokalizacji jednej z dwóch głównych scen. Ostatecznie decyzja co do lokalizacji sceny zapadnie po 19 maja 2023 r., tj. po zebraniu głosów oraz opinii dotyczących planowanych koncertów w ramach Suwalskich Juwenaliów – dodał prezydent Suwałk.

Program tegorocznej edycji SBF zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w najbliższy piątek, 14 kwietnia. Śledźcie naszą stronę, aby dowiedzieć się, jakich wykonawców usłyszymy w Suwałkach w lipcu.

Zdjęcie ilustrujące: © 2022 Wojciech OTŁOWSKI

„Suwałki Przyszłości” interpelują: Blues w centrum, więcej ogródków i raport o stanie miasta w sieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...

Suwałki dostaną wsparcie z rządowego programu dla pogranicza

Powiat suwalski, sejneński i Suwałki, jako miasto na prawach...

Suwałki Street Vibes: Wystąpią Otsochodzi, Guzior, KUMI

Zapraszamy na niebywały koncert w Hali Suwałki Arena, prawdziwą...