Reklama

„Suwałki Przyszłości” interpelują: Blues w centrum, więcej ogródków i raport o stanie miasta w sieci

Data:

- Reklama -

Kamil Klimek, Sylwester Cimochowski, Jacek Niedźwiedzki, Karol Korneluk i Adam Ołowniuk z klubu „Suwałki Przyszłości” zorganizowali w czwartek, 30 marca w Ratuszu konferencję prasową poświęconą interpelacjom, jakie zamierzają wnieść do prezydenta w sprawie lokalizacji dużej sceny podczas SBF, wyznaczenia nowych terenów pod ogródki działkowe i publikacji wyników raportu o stanie miasta wyłącznie w sieci.

Jacek Niedźwiedzki, przewodniczący klubu „Suwałki Przyszłości” konferencję rozpoczął od tematu Suwałki Blues Festivalu. Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy, w tym roku organizatorzy kultowego wydarzenia zamierzają wprowadzić kilka zmian. Jedną z nich jest koncert otwarcia w hali Suwałki Arena i lokalizacja dużej sceny na bulwarach nad Czarną Hańczą. I to właśnie ta sprawa wywołuje najwięcej emocji. Restauratorzy i mieszkańcy – jak zaznaczają radni – uważają, że to pomysł nietrafiony.

– Pojawiły się głosy niezadowolenia spowodowane tą decyzją. Wnosimy o wycofanie się z przeniesienia sceny na bulwary. Doceniany próby ożywienia tej części miasta, ale nie jest to właściwie miejsce – uważa Jacek Niedźwiedzki. 

Karol Korneluk z kolei mówił o raporcie o stanie gminy/miasta. Radny uważa, że raport nie powinien być wydawany w wersji papierowej, ale prezentowany na „indywidualnej stronie internetowej” – wzorem innych samorządów w kraju, które podjęły decyzję o oszczędności i przejrzystości – uatrakcyjnienia prezentacji wniosków zawartych w dokumencie.

– Nie wydawajmy środków na wersję papierową. W dobie oszczędności taki wydatek nie jest potrzebny – przekonywał Karol Korneluk.

Kamil Klimek i Sylwester Cimochowski zaprezentowali pomysł ożywienia okolic ulicy Filipowskiej w Suwałkach, gdzie pola uprawne miałyby szansę na przemianę w ogródki działkowe. Teren o powierzchni niemal 12 ha to zdaniem pomysłodawców umiejscowienia tam kolejnego ROD-u doskonałe miejsce na relaks, rekreację i ogrodnictwo. Przychody ze sprzedaży działek, szacowne według radnych nawet na 8-11 mln złotych, mogłyby zasilić miejski budżet. Zadaniem miasta byłoby przeprowadzenie przetargu na sprzedaż terenów rekreacyjnych i doprowadzenie do działek mediów.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Marzenia o (r)ewolucji kulturalnej

W Suwałkach odbyło się spotkanie poświęcone kulturze, które nie...

Czas na podsumowanie programu „Kajtek”: Limit środków na ten rok nie został wyczerpany

W piątek, 24 listopada w Urzędzie Miejskim w Suwałkach...