Reklama

Zieleń i lasy na sesji Rady Miejskiej

Data:

- Reklama -

Więcej terenów zielonych, zagospodarowanie rekreacyjnie okolic dużych osiedli, wyznaczenie obszaru lasów o zwiększonej funkcji społecznej – między innymi tymi zagadnieniami zajęli się radni podczas LIV sesji Rady Miejskiej w Suwałkach, która odbyła się w środę, 22 lutego w sali sesyjnej im. Józefa Gajewskiego w Ratuszu.

Tuż przed sesją konferencję prasową zorganizowali radni z klubu „Suwałki Przyszłości”, którzy zapowiedzieli, z jakimi interpelacjami wystąpią podczas sesji. Pojawiły się takie zagadnienia jak: wycięcie brzozy przy ul. Waryńskiego, o którym mieszkańcy dowiedzieli się po fakcie. Wojciech Pająk złożył interpelację w sprawie umieszczania tymczasowych tablic informacyjnych dotyczących przyczyn wycięcia drzewa i planów związanych z nasadzeniami zastępczymi.

Mówi Wojciech Pająk z klubu „Suwałki Przyszłości”:

https://www.facebook.com/ZieloneSuwalki/posts/pfbid02RQMjSxSe1bLMEPz4ZjmahKZU7rdCUPfZANRHHhAciqYyr3t5iPQnWuWebcM7fWy6l

Inny temat poruszył podczas spotkania z dziennikarzami Kamil Klimek, który zaapelował o zwiększenie liczby i powierzchni terenów zielonych w sąsiedztwie ulic Sportowej i Piłsudskiej oraz utworzenie w tamtej części miasta miejsc do regeneracji i rekreacji.

Mówi Kamil Klimek – „Suwałki Przyszłości”:

Kamil Lauryn pytał z kolei o remonty ulic Podhorskiego, Wylotowej i Kolejowej. Ulica Wylotowa doczeka się remontu prawdopodobnie po roku 2023, natomiast Kolejowa – dopiero przy okazji przebudowy sąsiedztwa dworca, planowanej do wykonania wraz z PKP.

Już podczas sesji Rady Miejskiej w Suwałkach z zapytaniami wystąpili m.in.: Marek Zborowski-Weychman, który dopytywał o zmiany w formule Suwałki Blues Festivalu; Anna Gawlińska, która zaprezentowała stanowisko Andrzeja Kaszkiela, byłego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, który odniósł się do słabych wyników szkoły w rankingu „Perspektyw” i komentarza obecnej dyrektor Doroty Jabłońskiej w dwóch radiach i „zrzucenia” przez nią odpowiedzialności za niską pozycję w rankingu na swojego poprzednika. W części sesji przeznaczonej na wnioski i oświadczenia radnych wystąpił również Zdzisław Przełomiec, który podkreślił, że wiedza o ludziach zasłużonych dla miasta – często będących patronami ulic, powinna być bardziej rozpowszechniona w szkołach. Kamil Klimek poruszył też temat programu leczenia niepłodności metodą in vitro pn. „Kajtek”, który został pozytywnie zaopiniowany (pod warunkiem uwzględnienia kilku uwag) przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – w tej chwili trwa poszukiwanie środków na realizację programu. Okres realizacji programu został wyznaczony na lata 2023-2025, a koszt całkowity oszacowano na 480 tys. zł.

Radni w trakcie sesji zajęli się także: nowymi zasadami gospodarowania lasami podmiejskimi tzw. lasami o zwiększonej funkcji społecznej; zaopiniowaniem wniosków Nadleśnictwa Suwałki o uznanie lasu za ochronny oraz o pozbawienie lasu charakteru ochronnego; głosowali za określeniem zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Suwałk; zdecydowali o nadaniu nazwy rondu imienia Stanisława Mikołajczyka (Raczkowska – Bydgoska); odwołali Skarbnika Miasta Suwałk, który przechodzi na emeryturę i powołali jego następczynię – Annę Cyran; przyjęli projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym; przyjęli Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na lata 2023 -2026.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Strefa „Kiss & Ride” w Suwałkach powstanie na próbę

W marcu radny Rady Miejskiej w Suwałkach, Kamil Klimek...

Prezydent Suwałk na sesji: W naszym położeniu – lepsza ewakuacja niż schrony

Podczas sesji Rady Miejskiej w środę, 27 marca, temat...

Komitet „Razem dla Suwałk” proponuje: Działki dla młodych, półkolonie dla dzieci

We wtorek, 26 marca przy ul. Ogrodowej w Suwałkach...

Strefy „Kiss & Ride” przy suwalskich szkołach?

Radny Kamil Klimek (Suwałki Przyszłości), złożył interpelację do prezydenta...