Reklama

Kolejne środki płyną do Wigier i Wiżajn

Data:

- Reklama -

Dofinansowanie w wysokości 4,4 mln zł trafi na renowacje podlaskich zabytków, w tym tych z Wigier i Wiżajn. Decyzję w tej sprawie podjął sejmik województwa podlaskiego. Dotacje zostaną przeznaczone na prace budowlane i konserwatorskie przy 68 podlaskich zabytkach wpisanych do rejestru.

Większość beneficjentów to podlaskie parafie, ale na liście znalazły się także obiekty niesakralne, takie jak Pałac Branickich w stolicy województwa. Dotacje przyznano w ramach konkursu na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie województwa podlaskiego.

Pieniądze przyznane zostały również Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Teresy z Avila w Wiżajnach, gdzie zostanie przeprowadzony remont elewacji kościoła (kwota 100 tys. złotych). Środki trafią także do Wigier, gdzie w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP zostanie dokonana konserwacja ołtarza bocznego św. Michała Archanioła z poł. XVIII w. (30 tys. zł) i prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu bocznym z II poł. XIX w. z płaskorzeźbami św. Barbary i św. Rocha (30 tys. zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Odbudowa zabytków: Inwestycje w kulturę i dziedzictwo

W przypadku wielu miast i gmin dbałość o dziedzictwo...

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

Rykowisko, koncerty, filmy

W tym tygodniu, prócz dużego koncertu organizowanego w Suwałkach...