Reklama

Świat kręci się wokół biblioteki

Data:

- Reklama -

Na początku czerwca Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zorganizuje kolejną edycję Nocy Bibliotek, która odbędzie się pod hasłem „Świat kręci się wokół biblioteki”. Wydarzenie nawiązuje do postaci jednego z patronów roku 2023 – Mikołaja Kopernika. W programie wieczoru znajdą się różnorodne atrakcje, w tym spotkania z pisarzami, teatrzyki kamishibai, zabawy plastyczne dla dzieci, a dla dorosłych wystawy, spotkania, koncerty i wiele innych. W trakcie Nocy Bibliotek będzie można oddać książki bez ryzyka poniesienia kary za nieterminowy zwrot.

Jakie czekają nas atrakcje?

Tegoroczna Noc Bibliotek rozpocznie się o godzinie 16.00 w budynku przy ul. Emilii Plater 33a. Po przywitaniu gości, posłuchamy o jubileuszu 15-lecia Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” i wydawanych przez nich książkach regionalnych. Każdy, kto przyniesie lub zakupi na stoisku książkę tego wydawnictwa, otrzyma okolicznościową pieczątkę. W ramach obchodów odbędą się również spotkania z pisarzami – Maciejem Ambrosiewiczem i Janem Bacewiczem w sali im. Jadwigi Towarnickiej o godz. 16.40.

Oczywiście nie zabraknie  propozycji dla dzieci i młodzieży

Dla najmłodszych proponujemy teatrzyki kamishibai, zabawy plastyczne „Rakiety w kosmos!”, „Kosmiczne energie – wspólne muzykowanie z Panem Piotrem i Panią Moniką.   Na młodzież czekają „Kosmiczne gry planszowe z Mrocznym Bractwem” oraz „Urodzinowe zagadki Kopernika – SOWA”. Zapraszamy wszystkich małych i dużych fanów „Gwiezdnych Wojen” do wzięcia udziału w konkursie na przebranie w stylu Star Wars lub nawiązujące do kosmosu i postaci Mikołaja Kopernika. Trzy najciekawsze zostaną nagrodzone, a każdy śmiałek biorący udział w konkursowym pokazie mody także dostanie upominek.

Na dorosłych również czeka wiele atrakcji:

Spotkanie z suwalską „gwiazdą” – Aleksandrą Piłsudską / Pracownia Digitalizacji i Historii Mówionej, Wystawa prac Wiesława Osewskiego / galeria „Na schodach”, Wystawa Niebo gwiaździste nad Suwałkami / galeria „Zaułek”, Wehikuł czasu: „Suwałki Oli Szczerbińskiej”.

Na słodkie zakończenie wieczoru zaplanowana została „Kosmiczna niespodzianka” oraz film dla dzieci, a dla nieco starszych – koncert niespodzianka.

„Noc bez kar”  – jak co roku w tym dniu będzie można oddać książki bez obawy o karę za nieterminowy zwrot.

Foto ilustrujące: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

A gdyby tak zaśpiewać Szymborską? Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie

Patronką roku 2023 jest Wisława Szymborska. Wiele wydarzeń miało...

Narodowe Czytanie, wspólna zabawa – biblioteczny piknik na Klonowej

Koniec tego wrześniowego tygodnia to czas, gdy w bardzo...

Integracja i muzyka

Ten tydzień przyniesie głównie spotkania i opowieści, choć w...