Reklama

Małymi krokami do wielkich celów: XX Wielka Olimpiada Małych Sportowców

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 15 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się XX Wielka Olimpiada Małych Sportowców. To impreza o dużym znaczeniu edukacyjnym, sportowym, integracyjnym w życiu – być może – przyszłych zawodowych sportowców.

W tym roku w Olimpiadzie wzięli udział mali sportowcy z suwalskich przedszkoli oraz z Przedszkola nr 9 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. To wydarzenie daje od wielu lat możliwość młodym sportowcom uczestnictwa w zdrowej rywalizacji fair-play i prezentacji swoich umiejętności w kilku różnych konkurencjach sportowych, m.in. w wyścigach samochodowych, biegu z woreczkiem czy układaniu wieży z klocków.

Tradycją imprezy jest to, że nikt nie czuje się przegrany – na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, które będą przypominać im o ich wysiłku i osiągnięciach sportowych. Najlepsi mogą zaś liczyć na puchary. Dodatkowo, Olimpiada jest okazją do integracji dzieci, które mogą poznać rówieśników z innych przedszkoli i placówek.

W hali OSiR byli tego dnia obecni również siatkarze Ślepska Malow Suwałki, zaangażowani w prowadzenie wydarzenia i będący inspiracją dla małych sportowców. Podczas Olimpiady odbyły się prezentacje zespołów z przedszkoli, które przygotowały z okazji XX edycji wydarzenia specjalne układy taneczne.

Organizatorem wydarzenia jest Przedszkole nr 8 w Suwałkach.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Matematyczna sprawa to fajna zabawa  – projekt Przedszkola nr 8 znalazł się w gronie zwycięzców

Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach otrzymało...

Dzieci chronią jeże

Dzieciom z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w...

Przedszkole nr 8 ma już 30 lat (audio)

W czwartek, 14 czerwca w auli PWSZ w Suwałkach...

Andrzej Strumiłło odebrał Włócznię Jaćwingów z diamentem

Laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk - Włóczni Jaćwingów w...