Reklama

Przed badmintonistami sprawdzian formy

Data:

- Reklama -

W podwarszawskim Józefosławiu rozpocznie się najważniejszy turniej indywidualny w sezonie 2023 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity. Co ciekawe, pula nagród w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski, to rekordowe 100 tysięcy złotych, a nagrodą specjalną ufundowaną przez Toyota Okęcie jest Toyota C-HR.

Suwalski Klub Badmintona będą reprezentować: Anastasia Khomich, Ulyana Volskaya, Aleksandra Goszczyńska, Oliwia Niedźwiedzka, Natalia Lenczewska, Kamila Augustyn, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich, Karolina Szubert, Robert Cybulski, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski oraz Mateusz Świerczyński.

Jako pierwszy w turnieju wystąpi Mateusz Świerczyński, który dzisiaj zagra w turnieju eliminacyjnym w grze podwójnej mężczyzn w parze z Jackiem Kołumbajewem (bezklubowy). Następnie na kort o godzinie 16:00 wyjdzie Veranika Stankevich w grze mieszanej z Kamilem Romanem (UKS Kometa Sianów). Chwilę później zagra Natalia Lenczewska również w eliminacjach w grze mieszanej, grając w parze z Kajetanem Baranowskim (KS Hubertus Zalesie Górne). Równocześnie z Natalią zagra Aleksandra Goszczyńska w parze z Patrykiem Kordkiem (KS Chojnik Jelenia Góra). Dzisiejsze występy w turnieju eliminacyjnym zakończy Mateusz Świerczyński, także w eliminacjach w grze mieszanej. Mateusz wyjdzie na kort około godziny 19:00, a jego partnerką będzie Magdalena Witek (Sportowa Politechnika Gdańsk).

Jutro rozpoczyna się turniej główny. Jako pierwsza około godziny 9:30 na korcie zaprezentuje się Viktoriya Pletsiukhova w grze mieszanej. Jej partnerem będzie Jan Frańczak (UKS Hubal Białystok). Równocześnie z Viktoriyą na kort wyjdzie Adam Szolc również w grze mieszanej, a jego partnerką będzie Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna). O godzinie 10:00 na kort wyjdzie Michał Sobolewski w grze pojedynczej mężczyzn. Następnie o 12:30 zagra Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej kobiet a o godzinie 13:00 zagra Ulyana Volskaya. O 14:30 na kort wyjdą nasze deblistki – Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich. Ostatni mecz turnieju zagrają aż trzy nasze zawodniczki bowiem na kort wyjdą pary: Aleksandra Goszczyńska/Magdalena Witek oraz Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Badmintoniści w trzeciej rundzie Lotto Ekstraligi

Już w najbliższy wtorek (12 grudnia) o godzinie 15:00...

Bardzo dobre mecze podczas 3 rundy Lotto Ekstraligi Badmintona

W hitowym meczu 3 rundy Lotto Ekstraligi w suwalskiej...

Przed nami 3 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek o godzinie 15:00 rozegrana zastanie...

SKB Litpol – Malow ze srebrem w Pucharze Polski

Za nami kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn...