Reklama

Suwalskie kluby z dofinansowaniem

Data:

- Reklama -

Kluby sportowe Ślepsk Malow Suwałki i Suwalski Klub Badmintona ponownie otrzymały wsparcie finansowe z budżetu województwa podlaskiego. Zespoły, cieszące się dużym uznaniem na północy regionu, otrzymają odpowiednio 2 mln zł i 100 tys. zł. Umowy na dotacje zostały podpisane podczas wtorkowej konferencji z udziałem marszałka Artura Kosickiego.

Ślepsk Malow Suwałki, występujący w PlusLidze od sezonu 2019/2020, odnotował sukcesy, takie jak ćwierćfinał Pucharu Polski zeszłego roku oraz 7. miejsce w PlusLidze w sezonie 2020/2021. W obecnej kadencji Samorządu Województwa Podlaskiego klub otrzymał łącznie 5,8 mln zł wsparcia.

Dwumilionowa dotacja dla Ślepska zostanie przeznaczona na pokrycie różnych kosztów, m.in. wynagrodzeń trenerów, organizacji treningów, meczów oraz opieki medycznej dla zawodników. Prezes klubu, Wojciech Winnik, podkreślił rolę samorządu w rozwoju klubu i wyraził nadzieję na dalsze osiągnięcia.

Suwalski Klub Badmintona, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, zdobył 19 tytułów Drużynowego Mistrza Polski od 1991 roku. W poprzednim sezonie zajęli 3. miejsce w Lotto Ekstralidze. Klub otrzymał wsparcie w łącznej wysokości 362 tys. zł od obecnego samorządu, z czego 100 tys. zł w bieżącym roku. Dotacja zostanie wykorzystana m.in. na zakup sprzętu, obsługę medyczną i organizację meczów.

W spotkaniu uczestniczyli również prezydent Suwałk – Czesław Renkiewicz, przedstawiciele władz, zawodnicy i kibice klubów. Wsparcie finansowe dla sportu w Województwie Podlaskim od początku obecnej kadencji wyniosło ponad 69 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Piątka za piątkę” – skorzystaj z promocji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki informuje o rozpoczęciu...

Ślepsk wciąż na fali – wygrana z Nysą 3:2!!!

Niektórzy jeszcze czują poświąteczne rozleniwienie, jednak nie suwalscy siatkarze....

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa w Kędzierzynie-Koźlu 3:1! ZAKSA poza fazą play-off?

W Wielki Piątek (29 marca) siatkarze Ślepska Malow Suwałki...

Punkt zdobyty w rywalizacji z liderem! Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 2:3

Niedzielne spotkanie w Suwałki Arena cieszyło się wielkim zainteresowaniem...