Reklama

Trwa rekrutacja na warsztaty tkackie w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) realizuje nowy projekt warsztatów tkackich, zatytułowany „Mistrzyni tkacka Sabina Knoch uczy tkać tkaninę dwuosnowową”. Inicjatywa, dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mistrz Tradycji”, rozpocznie się już w kwietniu.

Warsztaty są skierowane do mieszkańców i mieszkanek Suwalszczyzny, zainteresowanych tradycją, rękodziełem i rzemiosłami tekstylnymi. Projekt ma na celu przekazywanie umiejętności tkackich, umożliwiających kontynuację lokalnych tradycji.

Nauka tkania będzie nauczana od podstaw, co oznacza, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy tworzenia tekstyliów są mile widziani. Warsztaty będą odbywały się od kwietnia do grudnia, trzy razy w tygodniu (wtorek – czwartek) w godzinach 9.00 – 15.00. Projekt skierowany jest wyłącznie do osób dorosłych.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, a SOK zapewnia narzędzia i materiały do nauki. Projekt zakończy się wystawą prac uczestników, prezentowaną po zakończeniu nauki.

Pierwszeństwo udziału w projekcie mają mieszkańcy Suwalszczyzny, zwłaszcza ci z miasta Suwałki, powiatu suwalskiego, sejneńskiego oraz augustowskiego. SOK czeka na osoby, które nie uczestniczyły we wcześniejszych projektach tkackich SOK lub uczestniczyły w nich jednorazowo lub dwukrotnie.

Osoby zainteresowane projektem mogą wziąć udział w  spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 26 marca 2024 roku o godzinie 11:00 w Pracowni Tkackiej SOK (ul. Noniewicza 71, II piętro, s. 208).

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres mailowy: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu lub dostarczyć osobiście do siedziby SOK przy ul. Noniewicza 71 do 1 kwietnia 2024 roku. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 9 kwietnia 2024 roku, a pierwsze zajęcia projektowe rozpoczną się 16 kwietnia 2024 roku.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc organizatorzy dokonają wyboru uczestników z uwzględnieniem miejsca zamieszkania, poziomu zaawansowania, doświadczeń z rękodziełem tekstylnym oraz deklarowanego sposobu wykorzystania nabytych umiejętności tkania. Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się z Magdaleną Zielińską pod numerem telefonu +48 87 563 85 45 lub adresem mailowym: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu.

Projekt tkacki – rekrutacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i...

Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton – ocean emocji podczas finałowego koncertu VII Soulwałki Gospel Workshop

Siódma edycja Soulwałki Gospel Workshop przeszła do historii, ale...

Militia rozgrzała publiczność. Piątkowy koncert w SOK-u

Piątkowy (24 maja) wczesny wieczór to idealna pora na...