Reklama

„Wigraszek” czeka na zgłoszenia. Czy w tym roku festiwal się odbędzie?

Data:

- Reklama -

W terminie 13-15 czerwca 2024 roku planowany jest dwudziesty pierwszy już Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”. Przypomnijmy, że to wyjątkowe wydarzenie, które gromadziło od dekad utalentowanych młodych aktorów z całego kraju, w ubiegłym roku zostało odwołane z powodu braku zainteresowania.

17 VI 2021, Suwałki – Park Konstytucji 3 Maja;; WIGRASZEK 2021 – spektakl: CAN’T ESCAPE [Nie mogę uciec] Teatru 3.5 z Dzierzgonia
© 2021 Wojciech Otłowski

Festiwal stanowi doskonałą okazję dla młodych pasjonatów teatru, którzy chcą podzielić się swoimi umiejętnościami scenicznymi. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 10 maja, a chętni aktorzy mogą  kontaktować się z Joanną Łupinowicz, pod numerem telefonu 87 563 8533 lub adresem e-mail: joanna.lupinowicz@soksuwalki.eu.

Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (5-12 lat) oraz młodzieżowej (13-20 lat). Jurorzy – zawodowcy z branży teatralnej ocenią nie tylko umiejętności aktorskie, ale także aspekty muzyczne, plastyczne oraz walory edukacyjne przedstawień. Laureaci festiwalu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek ma na celu promowanie amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych. W trakcie festiwalu, uczestnicy będą mieli okazję podsumować swoje artystyczne osiągnięcia, a także konfrontować się z rówieśnikami z różnych regionów Polski. Oprócz konkursowych spektakli, festiwal obejmie także spotkania warsztatowe oraz animacje artystyczne, tworząc wyjątkowe środowisko wymiany i inspiracji teatralnej. To także okazja, aby obejrzeć poruszające, inspirujące i ciekawe spektakle towarzyszące części konkursowej.

Kartę zgłoszenia i regulamin można pobrać w linku poniżej.

WIGRASZEK 2024 nabór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...

„Wigraszek” oficjalnie wystartował! Relacja z czwartkowego uroczystego otwarcia festiwalu

Po roku przerwy powrócił, co cieszy i uczestników, i...