Reklama

Trasa Wschodnia w budowie. To ostatni etap (audio)

Data:

- Reklama -

Suwałki kontynuują realizację ambitnej inwestycji drogowej. Ostatni odcinek tzw. „Trasy Wschodniej” jest już w trakcie budowy, a jej ukończenie oznaczać będzie znaczącą poprawę jakości komunikacji na terenie miasta. Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopat pod budowę drogi.

Wieloetapowy projekt rozbudowy infrastruktury drogowej w Suwałkach to efekt współpracy miasta z rządem, a dokładniej z Ministerstwem Infrastruktury. Na przestrzeni lat był on współfinansowany przez Fundusz Dróg Samorządowych. Ostatni etap inwestycji, na który zostało pozyskane dofinansowanie w wysokości 20,2 mln złotych, zostanie zrealizowany dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, wykonawcą ostatniego odcinka Trasy Wschodniej została firma PDM Suwałki. Za wykonanie prac otrzyma ona 38,3 mln zł. Firma PDM Suwałki będzie miała 500 dni na realizację inwestycji.

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” będzie miał około 760 metrów długości. Rozpocznie się na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel o długości około 44 metrów.

Symboliczne otwarcie budowy ostatniego odcinka tzw. „Trasy Wschodniej” w Suwałkach miało miejsce w poniedziałek, 26 czerwca. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, radni miasta Suwałki, posłowie Jarosław Zieliński i Kazimierz Gwiazdowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wykonawca inwestycji.

Poprawa przepływu komunikacji miejskiej to jedno z głównych założeń tego projektu. Dzięki nowej trasie, ruch samochodowy zostanie odciążony, a mieszkańcy zyskają szybszy i wygodniejszy dostęp do różnych części miasta.

Mówi prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz:

O Trasie Wschodniej poseł Jarosław Zieliński:

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski o środkach centralnych na budowę dróg:

Fot. Niebywałe Suwałki

Znamy wykonawcę „trasy wschodniej”

Suwalska firma wygrała przetarg na odcinek Trasy Wschodniej

Pierwszy odcinek „trasy wschodniej” przejezdny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PiS zbiera podpisy pod obywatelską ustawą o zamrożeniu cen energii i gazu do końca roku

W poniedziałek, 27 maja, poseł PiS Jarosław Zieliński zwołał...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...