Reklama

Nagrody i stypendia dla najlepszych

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 18 września, w Suwałkach 111 000 zł trafiło do uczniów suwalskich szkół jako stypendia i nagrody w dziedzinie nauki i sportu – w ramach miejskiego programu „Zdolny Suwalczanin”. Gala wręczenia nagród i stypendiów odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury, a prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, uhonorował wybitnych uczniów, nauczycieli i dyrektorów.

Zdj. główne źródło: UM w Suwałkach

Program „Zdolny Suwalczanin” jest realizowany w Suwałkach od 2016 roku i wspiera rozwój zdolnych uczniów. W ramach tego programu przyznano stypendia i nagrody 87 uczniom, przy czym wysokość nagród wynosiła 500 zł dla uczniów szkół podstawowych i 1 000 zł dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Natomiast stypendia w szkołach podstawowych wynosiły 1 500 zł, a w szkołach ponadpodstawowych 3 000 zł.

Prezydent Suwałk przyznał również 9 nagród w wysokości po 1 000 zł uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki procentowe z egzaminu maturalnego lub zawodowego.

Warto zaznaczyć, że Suwałki prowadzą Miejską Rywalizację Sportową szkół od ponad 20 lat. W ostatniej edycji wzięło udział 16 szkół, które rywalizowały blisko 300 razy w ciągu roku szkolnego. Całkowita kwota 240 080 zł została przyznana szkołom na zakup sprzętu sportowego i wyjazdy na zawody sportowe w 2024 roku.

Uczniowie suwalskich szkół odnieśli wiele sukcesów w zawodach wojewódzkich i krajowych, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego 2022/2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dwaj uczniowie z Suwałk w gronie najlepszych w regionie

Stypendia zostały przyznane 50 najlepszym uczniom z regionu -...

Uczniowie odebrali stypendia

Ponad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych...

Poznaj najzdolniejszych (foto)

W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się w poniedziałek, 30...

Gala uczniów zdolnych (foto)

Zdolni młodzi ludzie to chluba rodziców, ale i promocja...