Reklama

Nowa infrastruktura rowerowa Suwałkach

Data:

- Reklama -

W ostatnich dniach w Suwałkach pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni zainstalowali nowe komponenty infrastruktury rowerowej, które mają poprawić warunki dla rowerzystów w naszym mieście. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają rower jako środek transportu. Chodzi o podpórki dla rowerzystów.

Fot. ZDiZ

Suwałki od dawna inwestują w rozwijanie infrastruktury rowerowej, a nowe rozwiązania są kontynuacją tego trendu. Oprócz budowy i modernizacji ścieżek rowerowych, teraz pojawiły się również elementy, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo podróży rowerem.

Na terenie miasta zamontowano 12 podpórek, które docelowo ułatwić mogą oczekiwanie na zielone światło dla rowerzystów. Nowe urządzenia pojawiły się na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną ulicy Utrata z ulicami Sejneńską, Przytorową i Kolejową, oraz na ulicy Podhorskiego w rejonie ulic Jana Pawła II i Dwernickiego.

Dzięki podpórkom, podczas oczekiwania na zielone światło, rowerzyści nie muszą schodzić z rowerów. To rozwiązanie znane już w innych europejskich miastach, takich jak Kopenhaga, a teraz jest dostępne również w Suwałkach. Warto zaznaczyć, że to inicjatywa radnego Rady Miejskiej, Kamila Klimka, który zaproponował tę inwestycję. Podpórki zostały wykonane przez suwalską firmę ZWM Dojnikowscy we współpracy z Miastem Suwałki, bez dodatkowych kosztów dla mieszkańców. To kolejny krok w rozwoju naszego miasta, które coraz bardziej przyjazne staje się dla miłośników rowerów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Suwalski Ruch Miejski: Z nieformalnej grupy do stowarzyszenia

Suwalski Ruch Miejski, dotychczas funkcjonujący jako nieformalna grupa zaangażowanych...

Marzenia o (r)ewolucji kulturalnej

W Suwałkach odbyło się spotkanie poświęcone kulturze, które nie...

Suwalski ZDiZ gotowy na nadejście zimy? Drogowcy obiecują… raporty

Każdy zna powiedzenie: Zima zaskoczyła drogowców. W Suwałkach temat...