Reklama

Suwalski Budżet Obywatelski 2024: Oto zwycięskie projekty!

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 30 października 2023 roku, podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim, ogłoszono wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego (SBO) na rok 2024. Wydarzenie to było okazją do przedstawienia wybranych inicjatyw, które wkrótce staną się rzeczywistością dzięki zaangażowaniu w głosowaniu mieszkańców Suwałk.

Konferencję prowadził Kamil Sznel, Naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji, który przedstawił wyniki tegorocznego głosowania oraz przyszłe projekty, które zostaną zrealizowane w ramach SBO 2024.

Ogółem w głosowaniu wzięło udział ponad 7,5 tysiąca mieszkańców Suwałk, co świadczy o zaangażowaniu społeczności lokalnej w decydowanie o przyszłości swojego miasta. Projekty podzielone były na trzy kategorie – mikro, małe i duże. Oto lista zwycięskich projektów:

Projekty mikro (łączna wartość: 90 tys. złotych):

 1. „Poukładaj sobie raka” – Ten projekt zakłada zorganizowanie indywidualnej rehabilitacji dla pacjentów chorych na nowotwory. Program ten obejmuje badanie lekarskie, wsparcie psychologiczne, porady doradcy zawodowego, wsparcie informacyjne oraz uczestnictwo w warsztatach żywieniowych dotyczących sposobu odżywiania w chorobie nowotworowej.
 2. „Piknik rodziny na osiedlu Hańcza” – Inicjatywa ta ma na celu zorganizowanie pikniku rodzinnego przy ul. Białostockiej w Suwałkach, który przyciągnie mieszkańców i stworzy okazję do wspólnego spędzania czasu.
 3. „Franciszkański Festyn Rodzinny w parafii pw. Bożego Ciała” – Projekt zakłada organizację koncertu oraz atrakcji dla dzieci, co umożliwi integrację społeczności parafialnej.
 4. „Książki bez barier” – Projekt zakłada zakup i udostępnienie mieszkańcom Suwałk bezpłatnego dostępu do internetowej platformy czytelniczej oraz zorganizowanie spotkań autorskich z popularnymi pisarzami.
 5. „Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży” – Ten projekt ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców Suwałk i rozwijanie ich talentów sportowych.
 6. „Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn” – Ta inicjatywa promuje sport i rywalizację, umożliwiając mieszkańcom aktywny udział w rozwoju lokalnego futbolu.

Projekty małe (łączna wartość: ponad 500 tys. złotych):

 1. „Strefa Sportu i Zabawy na osiedlu Hańcza” – Projekt zakłada rozbudowę istniejącego placu zabaw na ul. Białostockiej w Suwałkach, co stworzy nowe możliwości rekreacyjne dla mieszkańców.
 2. „Mobilne boisko do treningu dzieci i młodzieży” – Inicjatywa ta zakłada zakup boiska mobilnego o wymiarach 15×10 metrów wraz z odpowiednią nawierzchnią. Docelową lokalizacją będzie stadion Miejski przy ul. Zarzecze w Suwałkach.
 3. „Utwardzenie nawierzchni żwirowej na ul. Dąbrówka” – Projekt ten zakłada utwardzenie istniejącej zniszczonej nawierzchni żwirowej na fragmencie ulicy Dąbrówka w Suwałkach, co poprawi komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.
 4. „Utwardzenie terenu w pasie drogowym na ul. Andersa” – Inicjatywa ta polega na przebudowie chodnika i parkingu oraz utwardzeniu drogi dojazdowej do garaży przy ul. Lityńskiego w Suwałkach, co poprawi infrastrukturę w okolicy.

Projekty duże (łączna wartość: 1,6 mln złotych):

 1. „Strefa Sportu i Zabawy osiedla Hańcza” – Ten projekt zakłada budowę linarium wraz z nawierzchnią bezpieczną – syntetyczną, co stworzy nowe miejsce rekreacyjne dla mieszkańców osiedla Hańcza.
 2. „Przebudowa chodnika oraz parkingu” – Inicjatywa ta ma na celu przebudowę chodnika i parkingu oraz utwardzenie drogi dojazdowej do garaży przy ul. Lityńskiego, co poprawi dostępność i wygodę korzystania z tej części miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia będzie monitorowana

Obecnie prowadzona jest analiza techniczna instalacji monitoringu tężni solankowej....

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego to proces. Wywiad z Karolem Świerzbinem

Z jakimi problemami borykają się osoby angażujące się w...

W Suwalskim Budżecie Obywatelskim 3 mln złotych

4 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do kolejnej edycji...