Reklama

Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie rozmieszczenia ławek w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Konsultacje mają na celu uwzględnienie opinii społeczności lokalnej w kształtowaniu przestrzeni publicznej, aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców.

Fot. hotoMIX Company – Pexels

Konsultacje potrwają od 13 do 27 listopada 2023 roku. Proces konsultacji będzie obejmował dwie formy udziału: online poprzez platformę NaprawmyTo.pl oraz tradycyjny formularz konsultacyjny, który można przesłać drogą elektroniczną lub dostrczyć osobiście do Urzędu Miejskiego.

W ramach konsultacji online, mieszkańcy będą mieli dostęp do platformy NaprawmyTo.pl, gdzie specjalny znacznik pozwoli na wskazanie propozycji miejsc do ustawienia ławek. Mapa na platformie umożliwi precyzyjne zaznaczenie lokalizacji, co przyczyni się do bardziej zindywidualizowanego i efektywnego planowania przestrzeni miejskiej.

Dodatkowo, mieszkańcy mogą skorzystać z tradycyjnego formularza konsultacyjnego, dostępnego m.in. na stronie Urzędu Miejskiego. Wypełnione formularze można przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@zdiz.suwalki.pl lub dostarczyć osobiście na adres Ratusza, ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki.

W celu dostarczenia dodatkowego kontekstu, udostępniona została mapa obecnego rozmieszczenia ławek i miejsc do siedzenia na terenie miasta. Dokument jest dostępny do pobrania i wglądu.

Aktualnie na terenach urządzonych, zarządzanych przez ZDiZ, OSiR i SOK, znajduje się łącznie 638 obiektów, oferujących 883 miejsca do siedzenia w całym mieście.

Po zakończeniu konsultacji społecznych, zebrane i opracowane wnioski zostaną przekazane Radzie Miejskiej w Suwałkach. To właśnie na podstawie zgromadzonej opinii społecznej podejmowane będą decyzje dotyczące ostatecznego rozmieszczenia ławek, uwzględniając różnorodne potrzeby i preferencje mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozpoczęły się konsultacje projektu strategii promocji Suwałk

Można zapoznać się z treścią projektu strategii promocji Miasta...

Park ma być miejscem do odpoczynku

Za nami spotkanie towarzyszące konsultacjom społecznym związanym z planami...

Za nami spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące Rail Baltiki. Więcej pytań niż odpowiedzi

We wtorek, 6 grudnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w...

Konsultacje w sprawie spalarni dobiegły końca. Nie było uwag ani wniosków

Pomysł budowy spalarni śmieci w Suwałkach, w sąsiedztwie Przedsiębiorstwa...