Reklama

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy Mediateki w Suwałkach

Data:

- Reklama -

W środę, 12 czerwca, w Aquaparku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy Kreatywnego Centrum Książki, Nauki, Edukacji i Technologii w Suwałkach, znanego również jako Mediateka. To wydarzenie zapoczątkowało serię konsultacji, które potrwają do 31 lipca. Wyniki tych konsultacji mają zostać przedstawione do 30 dni od ich zakończenia.

Mieszkańcy Suwałk mają możliwość wyrażenia swoich opinii na temat projektu za pośrednictwem formularza konsultacyjnego, dostępnego w różnych miejscach, takich jak Biblioteka Publiczna, Urząd Miejski, miejskie imprezy, spotkania z mieszkańcami (w tym w Bibliotece Publicznej, Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 11) oraz na stronie internetowej bpsuwalki.pl.

Chcemy zapytać mieszkańców Suwałk o opinię w sprawie budowy tego obiektu. To nie jest nowość. O budowie Mediateki mówimy już od kilku lat. Jednak cały czas sprawa powraca stąd pomysł konsultacji społecznych. Nie radni, nie urzędnicy czy pracownicy biblioteki. Niech to mieszkańcy wydadzą jednoznaczną opinię czy są za tą inwestycją – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Podczas spotkania zaprezentowano projekt Mediateki oraz przeprowadzono sesję pytań i odpowiedzi. Dyskusja obejmowała tematy takie jak obecny stan jednostek bibliotecznych, przyszłe zmiany związane z planowaną inwestycją, zasady dostępności budynku oraz możliwości jego wykorzystania przez różne grupy społeczne i instytucje w Suwałkach, w tym młodzież, seniorów i organizacje kulturalne. Wszystkie pytania i sugestie mają na celu lepszą analizę projektu.

Można też wziąć udział w kolejnych spotkaniach konsultacyjnych, które odbędą się w przyszłym tygodniu:

17 czerwca 2024 r. (poniedziałek), godzina 16:30, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. W. Urbanowicza w Suwałkach (ul. Szpitalna 66);
20 czerwca 2024 r. (czwartek), godzina 16:30, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 13).

Fot. Portal Miasto Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Maria Kołodziejska nadal kieruje Biblioteką Publiczną

W środę, 24 lipca, Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, wręczył...

Powstała publikacja o suwalskim cmentarzu. To podsumowanie wielomiesięcznego projektu

Na początku stycznia tego roku rozpoczął się niezwykle potrzebny...

„Piknik w Gaju” – rozmowy o Mediatece. Autorskie spotkanie z Agnieszką Frączek

Spotkać się latem, w cieniu drzew, mając w perspektywie...

Lasy Państwowe wznawiają konsultacje

Ruszają wznowione konsultacje aktualizacji terenów objętych styczniowym moratorium pozyskania...