Reklama

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

Data:

- Reklama -

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które gromadzi co roku czołowych ekspertów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego. Tegoroczne wydarzenie, rozpoczęte miesiąc po wyborach, skupiło się na kluczowych zagadnieniach dotyczących przyszłości gospodarczej.

#PodNaszymPatronatem

Wyzwania technologiczne a konkurencyjność Polski

Jednym z głównych nurtów dyskusji było poruszenie wyzwań technologicznych i ich wpływu na konkurencyjność. Pytanie, czy Polska będzie w stanie nadążyć za tempem rozwoju USA czy Azji, stanęło w centrum uwagi. Wielu uczestników podkreślało konieczność zwiększenia nakładów na badania i rozwój, a także wypracowanie efektywnych kanałów wymiany wiedzy.

Edukacja jako klucz do przyszłości

Edukacja już dawno została uznana za kluczowy element rozwoju – nie tylko podczas Forum odbywającego się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Przed nami dyskusje o konieczności zwiększenia inwestycji w sektorze oświatowym.

Analiza poprzednich lat Forum pokazała ewolucję tematów. Od rozważań na temat pandemii w 2021 roku, poprzez kryzys energetyczny w 2022, przeszliśmy do tegorocznych zagadnień – nowych technologii, AI, dronów, robotyki czy smart city. Forum – zgodnie z założeniem wydarzenia – na przestrzeni lat stało się platformą dyskusji na aktualne tematy gospodarcze.

Przyszłość rozwoju biznesu

Prelekcje, jak ta prowadzona przez prof. Joannę Tyrowicz, która poruszy kwestie ekonomiczne i wpływ decyzji banku centralnego na gospodarkę, stanowią istotną część wydarzenia. Ponadto, historie sukcesu firm, takich jak Malow czy ScramJet, pokażą praktyczne aspekty wdrażania innowacyjnych technologii w biznesie.

Panele dyskusyjne oraz prezentacje, takie jak ta dotycząca Smart City czy możliwości pozyskiwania funduszy z UE, będą w tej edycji Forum Biznesowego Pogranicza miejscem wymiany poglądów na temat przyszłości miast, sposobów efektywnego zarządzania energią oraz szans rozwoju dzięki funduszom europejskim.

Sprawdź szczegóły programu.

Forum Biznesowe Pogranicza potrwa do piątku, 17 listopada – i również w tym roku stanie się nie tylko miejscem dyskusji, ale wymiany inspirujących historii, konkretnych analiz ekonomicznych oraz platformą, gdzie eksperci i przedstawiciele biznesu mogli dzielić się wizją przyszłości gospodarczej regionu.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jakość życia w Suwałkach na tle innych miast regionu – wyniki raportu Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach przeprowadził badanie dotyczące jakości...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...