Reklama

Czesław Renkiewicz ogłasza start w wyborach samorządowych: Mam jeszcze wiele planów do zrealizowania

Data:

- Reklama -

Obecny prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, ogłosił w poniedziałek, 8 stycznia swoją decyzję o udziale w nadchodzących wyborach samorządowych. Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami w Ratuszu, prezydent przedstawił swoje motywy i ogólne cele na kolejną kadencję.

Prezydent poinformował, że po namyśle podjął decyzję o starcie w wyborach samorządowych. Start jest zgodny z obowiązującym prawem.

Jako powody swojej decyzji Czesław Renkiewicz podał przede wszystkim chęć wykorzystania swojego doświadczenia zawodowego w samorządzie – w pracy dla dobra miasta. Wyraził także pragnienie pozostawienia miasta – o ile wybory wygra – we względnej stabilizacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Prezydent Renkiewicz podkreślił rolę, jaką odegrał w ostatnich latach, podejmując ważne decyzje strategiczne dla przyszłości Suwałk. Zapowiedział kontynuację rozpoczętych projektów, takich jak uruchomienie spalarni odpadów komunalnych i budowa wewnętrznej „obwodnicy” wschodniej.

W kontekście zmian w samorządzie, Cz. Renkiewicz zauważył, że „scena miejska jest dość rozproszona”. Dlatego postanowił stworzyć Komitet Wyborczy „Razem dla Suwałk”, mający na celu połączenie różnych frakcji i opcji samorządowych. Jak dodał – rozmowy trwają, więc o szczegółach współpracy mówić nie chce.

Wspominając o ewentualnej współpracy samorządowej, prezydent wyraził otwartość na działania z partiami politycznymi, podkreślając jednak, że jego głównym celem jest praca na rzecz mieszkańców, niezależnie od ich politycznych preferencji. Renkiewicz zakończył swoje wystąpienie deklaracją gotowości do kontynuowania działań na rzecz rozwoju Suwałk oraz zaznaczył, że jest apolityczny i taki chciałby pozostać.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed drugą turą „straszenie Juszkiewiczem” i zwolnieniami

Kontrkandydat urzędującego prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza - Jacek Juszkiewicz...

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...