Reklama

Droga powstanie czy nie powstanie? Interpelacja poselska w sprawie budowy drogi ekspresowej S8

Data:

- Reklama -

Poseł Jarosław Zieliński, reprezentujący Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, złożył interpelację do Ministra Infrastruktury, Dariusza Klimczaka, dotyczącą harmonogramu budowy drogi ekspresowej S8 Białystok – Augustów – Suwałki (węzeł Raczki).

Inicjatywa ta wynika z wcześniejszych decyzji rządowych (rządu PiS) dotyczących uwzględnienia tej drogi w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Odcinek ten, nieobecny wcześniej w planach inwestycyjnych, jest kluczowy dla rozwoju komunikacyjnego regionu.

Poseł Zieliński przypomniał, że od 2009 roku starał się o uwzględnienie tej trasy, szczególnie po zmianach w trasie drogi Via Baltica na terenie województwa podlaskiego. Zwrócił uwagę, że wysiłki na rzecz budowy tego odcinka podejmowane były przez różne środowiska społeczne, samorządowców, przedsiębiorców oraz posłów i senatorów z różnych opcji politycznych, reprezentujących województwo podlaskie.

Interpelacja powstała w kontekście wątpliwości po zmianie rządu w październiku 2023 roku. Wypowiedzi niektórych polityków Platformy Obywatelskiej budzą obawy co do kontynuacji realizacji tej strategicznej inwestycji, pomimo uchwał rządowych związanych z budową tej drogi – zaznaczył w swoim piśmie poseł Zieliński.

W interpelacji do Ministra Infrastruktury, poseł Jarosław Zieliński zwrócił się z pytaniem o planowany harmonogram budowy drogi ekspresowej S8 Białystok – Augustów – Suwałki (węzeł Raczki) w ramach „Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)”. W interpelacji wyraził nadzieję, że obecny rząd nie zaniecha realizacji tego kluczowego przedsięwzięcia dla regionu.

Foto ilustrujące: Wojciech Otłowski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł Jarosław Zieliński interpeluje w sprawie „czystek” kadrowych

Interpelacja poselska w sprawie zmian na stanowiskach kierowniczych oraz...

Postępowanie dotyczące byłej posłanki PO, Bożeny Kamińskiej umorzone

Publikujemy oświadczenie, jakie Bożena Kamińska przesłała do naszej redakcji....

Czy suwalczanie „umiejo w demokracje”?

Za nami wybory parlamentarne. Suwałki mają dwóch posłów. Do...

W dawnym Pałacu Paca powstanie hotel z basenem. Kolejny krok w kierunku odbudowy fragmentu historii

W piątek, 13 października w Dowspudzie miało miejsce ważne...