Reklama

Program „Ciepłe Mieszkanie” w Suwałkach: Trwa nabór wniosków

Data:

- Reklama -

Prezydent Miasta Suwałki ogłosił uruchomienie programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”, który ma na celu poprawę jakości powietrza i redukcję emisji szkodliwych substancji. Program ten finansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Nabór wniosków został ogłoszony dla właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, najemców lokali będących własnością gminy oraz wspólnot mieszkaniowych od 3 do 7 lokali mieszkalnych na terenie miasta Suwałki. Termin składania wniosków upływa 19 stycznia 2024 roku.

Głównym celem programu jest modernizacja źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych. Dofinansowanie jest przeznaczone na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej efektywne lub podłączenie do bardziej wydajnych źródeł ciepła w budynku.

Beneficjentami mogą być:

Osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub najmujące lokale będące własnością gminy. Dofinansowanie uzależnione jest od dochodu beneficjenta, przy czym istnieją trzy poziomy wsparcia zależne od wysokości dochodu. Wspólnoty mieszkaniowe z 3 do 7 lokali mieszkalnych.

Wysokość dotacji i zakres przedsięwzięć

Wysokość dofinansowania dla beneficjentów końcowych zależy od dochodów i może wynosić od 35% do 95% faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcia obejmują:

Wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowe, bardziej efektywne.
Podłączenie do bardziej wydajnych źródeł ciepła w budynku.
Dodatkowe prace, takie jak montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania, wymiana okien, montaż wentylacji mechanicznej itp. (w przypadku realizacji zadania głównego).
Ważne Informacje
Nie można uzyskać dofinansowania wyłącznie na zadania dodatkowe (nie dotyczy wspólnot mieszkaniowych).
Prace i zakupy związane z programem nie mogą rozpocząć się przed podpisaniem umowy o dofinansowanie z Gminą Miastem Suwałki.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Suwałkach w pokoju nr 210, pod nr telefonu (87) 562 82 10 lub pisząc na adres e-mail: azamaro@um.suwalki.pl, oraz na stronie WFOŚiGW w Białymstoku Program Ciepłe Mieszkanie. Oświadczenia, instrukcje i wniosek można znaleźć również na stronie UM w Suwałkach.

Program „Ciepłe Mieszkanie” w Suwałkach stanowi nie tylko szansę na poprawę jakości życia mieszkańców, ale także krok w kierunku bardziej zrównoważonego i ekologicznego środowiska. Termin składania wniosków zbliża się, zachęcamy zainteresowanych do skorzystania z tej unikalnej okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wymień piec, okna i drzwi – z dotacją

Program "Czyste Powietrze" umożliwia pozyskanie dotacji w wysokości do...

W marcu złóż wniosek o wymianę pieca

To kolejna edycja akcji proekologicznej, dzięki której mieszkańcy Suwałk...

Są pieniądze na remont zabytków i wymianę pieca

Nabory wniosków na dopłatę do remontów zabytków, wymiany pieca...