Reklama

32 lata spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej”

Data:

- Reklama -

Spektakl „Zapiski oficera Armii Czerwonej” Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku obchodzi 32. urodziny. Premiera przedstawienia w reżyserii Andrzeja Jakimca odbyła się 29 lutego 1992 roku.

W dziejach białostockiego, ale i ogólnopolskiego teatru, nie ma spektaklu, który mógłby się równać z „Zapiskami oficera Armii Czerwonej”. Trudno znaleźć sztukę tak długo utrzymującą się na afiszu. Monodram w wykonaniu Krzysztofa Ławniczaka od ponad trzydziestu lat dostarcza wrażeń kolejnym pokoleniom widzów.

Premiera przedstawienia odbyła się 29 lutego 1992 roku na Scenie Kameralnej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Dzieło Sergiusza Piaseckiego przeniósł na białostocką scenę reżyser Andrzej Jakimiec. Spektakl od 32 lat cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem wśród widzów. Krzysztof Ławniczak wciąż brawurowo wciela się w postać już nie Młodszego, a Starszego Lejtnanta Michaiła Zubowa.

Przy okazji kolejnej rocznicy powstania spektaklu aktor podzielił się swoimi wspomnieniami z premierowego wieczoru.

– Pamiętam wielki strach, który pojawił się tuż przed wyjściem na scenę. To miał być mój pierwszy monodram! Położyłem się na plecach, w kulisach i byłem przekonany, że nie wejdę na scenę. Na szczęście Władek – kolega z zespołu technicznego – wypchnął mnie i zaczęło się! I tak to trwa do dziś – mówi Krzysztof Ławniczak.

Widzowie będą mogli obejrzeć „Zapiski oficera Armii Czerwonej” już w marcu. Teatr Dramatyczny zaprasza 16 i 17 o godzinie 16.00 do Uniwersyteckiego Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N). Bilety dostępne są w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Małe zbrodnie małżeńskie” w Teatrze Dramatycznym – trwają przygotowania do premiery

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Spektakl „Cicho… sza…” jedzie w teren

Teatr Dramatyczny otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa...

„Kierunek Wschód VIII” z ministerialnym dofinansowaniem

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał dofinansowanie...

Premiera musicalu „Szwagierki” za nami

W sobotni wieczór, 9 marca, odbyła się długo wyczekiwana...