Reklama

„Konopnicka na cały rok”: Przed nami niezwykłe spotkanie i warsztaty rodzinne

Data:

- Reklama -

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było przenieść się do świata pięknych opisów przyrody i codziennego życia sympatycznej rodziny, jednocześnie zanurzając się w poezji Marii Konopnickiej? Jeśli tak, mamy dla Was doskonałą wiadomość! Zapraszamy Was na spotkanie autorskie z Martą Taraszkiewicz, autorką projektu „Konopnicka na cały rok”, której książka to prawdziwa uczta dla zmysłów.

O czym opowiada „Konopnicka na cały rok”? To nie jest zwykły tomik poezji dla dzieci. Książka przenosi nas przez wszystkie pory roku, ukazując piękno natury zawarte w wierszach Marii Konopnickiej i codziennym życiu rodziny stworzonej przez Martę Taraszkiewicz. Oprócz znanych utworów, takich jak „Jesienią”, „Krasnoludki” czy „Niezapominajki”, znajdziemy w niej także mniej popularne wiersze, które wspaniale wpisują się w tematykę każdej z pór roku.

– Długo zastanawiałam się nad głównym tematem książki. Zdecydowałam się na Konopnicką, ponieważ wcześniej – jeszcze w Roku Marii Konopnickiej – współpracowałam z muzeum, dostarczając ilustracje dla nich oraz tworząc ilustracje dedykowane bibliotece, takie jak te do wiersza „Stefek Burczymucha”, które prezentowane były na placu imienia poetki. Tym razem postanowiłam unikać powtarzania znanych już wierszy, a jednocześnie zastanawiałam się, jak połączyć różnorodne utwory Konopnickiej w spójną całość. To wymagało długich poszukiwań, zwłaszcza w wyborze wierszy, które najbardziej przemawiają do ludzi, skupiając się na tematach związanych z naturą i zmieniającymi się porami roku – tłumaczy Marta Taraszkiewicz, autorka projektu „Konopnicka na cały rok”.

Unikalne ilustracje i ukryte niespodzianki dla dzieci. Książka nie tylko zachwyca treścią, ale także przepięknymi ilustracjami, które zostały ręcznie namalowane przy użyciu farb akwarelowych przez Martę Taraszkiewicz. Każda z ilustracji skrywa ukrytego, sympatycznego gościa w szpiczastej czapeczce – bo, jak sama Konopnicka napisała, „krasnoludki są na świecie”! To wspaniała okazja, aby wspólnie z dziećmi odkrywać kolejne detale i rozbudzać ich wyobraźnię.

Warsztaty dla dzieci – liczba miejsc ograniczona, zapisy już trwają! Aby umożliwić jeszcze głębsze zanurzenie się w atmosferę wierszy i niezwykły charakter książki, Suwalski Ośrodek Kultury wraz z autorką zapraszają na darmowe warsztaty, które odbędą się 1 marca 2024 o godzinie 17:00 w Kawiarence Artystycznej, ul. Noniewicza 71. Na warsztatach dzieci będą miały okazję stworzyć własne zakładki do książek z makramą pod okiem Marty Taraszkiewicz, Joanny Sustowskiej i Patrycji Trzecieckiej. Zapisy trwają – wystarczy wysłać mail na adres dorota.sklodowska@soksuwalki.eu.

Spotkanie autorskie z Martą Taraszkiewicz – niezapomniane chwile dla całej rodziny. Tego samego dnia o godzinie 18:30 rozpocznie się spotkanie z autorką projektu. Marta Taraszkiewicz opowie o procesie tworzenia książki, dzieląc się swoimi doświadczeniami i inspiracjami. To także doskonała okazja, aby osobiście poznać autorkę, zadać pytania i zdobyć autograf, a także kupić książkę – w promocyjnej cenie. Projekt „Konopnicka na cały rok” będzie miał w marcu swoją przedpremierę.

Premiera wydawnictwa już 8 kwietnia, aw planach jeszcze więcej – warsztaty akwarelowe i być może seria książek. Ale to nie koniec! Marta Taraszkiewicz zapowiada cykl warsztatów akwarelowych dla małych i dużych miłośników sztuki. Jak mówi: – Marzy o rozszerzeniu projektu na serię książek.

„Konopnicka na cały rok” to projekt zrealizowany ze stypendium Miasta Suwałki. Marta Taraszkiewicz zadedykowała książkę swoim bliskim.

Fot. Niebywałe Suwałki

Konopnicka na cały rok. Promocja wydawnictwa wierszy M. Konopnickiej w ilustracjach Marty Łanczkowskiej oraz warsztaty w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Muzeum dokończy wystawę o Marii Konopnickiej

W ubiegłym tygodniu w Olicie podpisana została umowa partnerska...

Kolejka po dedykacje – autorskie spotkanie z Martą Taraszkiewicz

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że wizualna strona publikacji...

W tym tygodniu… Startuje Fit Forest Wigry

Przed nami spotkania, wystawy, festiwal teatralny (Olecko), warsztaty śpiewu...

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...