Reklama

Mieszkańcy ul. Franciszkańskiej chcą bezpiecznego przejścia

Data:

- Reklama -

Sytuacja na ulicy Franciszkańskiej w Suwałkach stała się przedmiotem uwagi i troski mieszkańców, którzy złożyli petycję do Ratusza w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa na ich osiedlu. Rozwiązaniem może być budowa wyniesionego przejścia dla pieszych.

Głównym zarzutem mieszkańców jest nadmierne przekraczanie prędkości przez kierowców na nowo przebudowanej drodze. Wraz z przesunięciem przejścia dla pieszych, kierowcy, przyzwyczajeni do poprzedniej lokalizacji, nie zawsze przestrzegają nowych zasad, co tworzy niebezpieczne sytuacje, zwłaszcza dla uczniów korzystających z pobliskiego przejścia do Szkoły Podstawowej nr 11. Piesi również przekraczają ulicę w miejscu, gdzie kiedyś było przejście – z przyzwyczajenia.

Mieszkańcy zgłosili również inne uwagi. Zaparkowane auta w zatokach przy ulicy wprowadzają ograniczenia widoczności dla kierowców, co stwarza ryzyko kolizji.

W odpowiedzi na petycję, Rada Miejska powołała Zespół Kontrolny do analizy wniosków mieszkańców. Przewodniczący Zespołu Kontrolnego skierował pismo do Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach w sprawie zajęcia stanowiska. Z odpowiedzi wynika, że nie odnotowano kolizji ani innych zdarzeń drogowych na przebudowanym odcinku ulicy. Policja podziela obawy mieszkańców i proponuje budowę wyniesionego przejścia dla pieszych, co zwiększyłoby widoczność i skłoniłoby kierowców do ograniczenia prędkości.

Policja i Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach są zgodni co do konieczności montażu luster w celu poprawy widoczności i umożliwienia bezpiecznego włączania się do ruchu. Odrzucono jednak pomysł montażu progów zwalniających, uznając je za mniej skuteczne i potencjalnie generujące dodatkowy hałas.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 28 lutego, radni będą głosować nad uwzględnieniem petycji mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mieszkańcy ul. Franciszkańskiej o zieleni i parkingach

Spotkanie, które odbyło się w środę, 6 lipca w...