Reklama

6 runda Lotto Ekstraligi zakończona kompletem punktów i zwycięstw

Data:

- Reklama -

Kolejna wygrana na koncie Suwalskiego Klubu Badmintona Litpol – Malow w rozgrywkach Lotto Ekstraligi Badmintona w sezonie 2023/2024. W przedostatnim meczu 6 kolejki suwalczanie zmierzyli się z klubem z podwarszawskich Marek – WWL Badminton Marcovia Marki. W ostatecznym rozrachunku spotkań górą w tym spotkaniu zostali zawodnicy SKB, nie tracąc przy tym seta.

Jako pierwszy mecz przeciwko zespołowi z Marek otworzyły nasze deble damskie oraz męskie. Już po 23 minutach od rozpoczęcia obydwu spotkań znaliśmy zwycięzców, bowiem Adam Szolc, grając w parze z Przemysławem Szydłowskim, pokonali parę Mateusz Danielak/Mykola Shkliaiev wynikiem 15:8, 15:9.

Podobnym wynikiem skończył się również mecz debla pań, gdyż karolina Szubert wraz z Wei Xu również szybko uporały się z parą Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska wynikiem 15:6, 15:7.

Następną kolejką meczów były gry pojedyncze panów, w których również nie brakowało emocji. Po 23 minutach dobrej gry Andrzej Niczyporuk pokonał Michała Walentka, a Mikołaj Szymanowski pokonał Mateusza Danielaka.

Kolejnym rzutem meczów były gry pojedyncze pań. SKB Litpol – Malow reprezentowały Wei Xu oraz Ulyana Volskaya. W dobrej i konsekwentnej grze obie nasze singlistki pokonały kolejno Anastasię Volkovą oraz Anastasię Alymovą.

Ostatnim meczem, który przypieczętował wysokie zwycięstwo SKB była gra mieszana, w której po przeciwnych stronach siatki stanęli: Mikołaj Szymanowski – w parze z Karoliną Szubert oraz Mykola Shkliaiev – w parze z Idą Wiśniewską. Po niecałych 16 minutach gry górą w tym spotkaniu była para z Suwałk, która zwyciężyła wynikiem 15:4, 15:9.

– Zakończyliśmy 6 rundę spotkań Lotto Ekstraligi, wygrywając 7 do 0. Do meczu przystępowaliśmy z lekkim niepokojem, ze względu na nieobecność dwóch zawodników (Roberta Cybulskiego oraz Anastasii Khomich – oboje grają w turnieju Orleans Masters Badminton BWF SUPER 300). Reszta zawodników spisała się bardzo dobrze, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. 3 punkty oraz wynik 7 do 0 przybliża nas do zdobycia 20 tytułu w Lotto Ekstralidze Badmintona – powiedział po meczu trener SKB Litpol – Malow, Jerzy Dołhan.

Przy okazji meczu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał stypendia sportowe zawodnikom klubu na łączną kwotę 240 tys. zł.

Link do wyników: https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/teammatch.aspx?id=5D312B12-F169-45F4-91FB-EDD8E22E269F&match=40

Fot. SKB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SKB Litpol – Malow Suwałki Mistrzem Polski

W środę, 5 czerwca w podwarszawskim Józefosławiu została rozegrana...

Faza Playoff Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższą środę (5 czerwca o godzinie 9:00)...

Badminton na pograniczu

VIII Międzynarodowy Turniej Badmintona "Pogranicze 2024" im. Piotra Ołowia...

9 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...