Reklama

E-booki i audiobooki z Legimi za darmo!

Data:

- Reklama -

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w przyszłym tygodniu rozpocznie udostępnianie darmowych kodów dostępu do platformy Legimi. „Książkożercy” jeszcze przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi będą mogli je wykorzystać.

– Jest to kontynuacja naszych działań, ponieważ w poprzednich latach mieliśmy dostęp do IBUK Libry, ale w bieżącym roku – dzięki wsparciu mieszkańców Suwałk, którzy zagłosowali na ten projekt w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2024, korzystamy z Legimi – mówi Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, zaznaczając, że Legimi oferuje e-booki, audiobooki i synchrobooki. – To jest doskonała opcja, pozwalająca na czytanie w wolnej chwili i słuchanie, gdy brakuje czasu lub np. podczas jazdy samochodem. Wystarczy przełączyć wybraną opcję – tłumaczy Maria Kołodziejska.

Zasoby Legimi będą udostępniać biblioteki zrzeszone w konsorcjum, które obejmuje całe województwo podlaskie. – Dzięki temu możemy zakupić większą pulę kodów, co pozwala nam na ich darmową dystrybucję czytelnikom. Nasza biblioteka będzie dysponować 55 kodami miesięcznie – dodaje dyrektor.

Każda osoba zainteresowana uzyskaniem kodu może zgłosić się do biblioteki i zapisać na listę zainteresowanych (UWAGA! Kody otrzymają osoby, które są zapisane do biblioteki i są aktywnymi czytelnikami). – Kody są jednorazowe i przyznawane na dany okres. Należy je aktywować w miesiącu otrzymania, inaczej przepadną. Aktywowany kod będzie ważny przez 30 dni i pozwoli na pobranie do 10 tytułów książek – wyjaśniła Maria Kołodziejska.

Udostępnianie kodów do Legimi rozpocznie się od wtorku, 26 marca. Kolejne „przydziały” będą planowane zależnie od zapotrzebowania. Projekt potrwa do końca roku. Rejestracja będzie możliwa we wszystkich filiach biblioteki oraz w głównym budynku – zainteresowani mogą więc zgłosić się do bibliotekarza w dowolnym miejscu. – Jeśli zainteresowanie okaże się większe niż liczba dostępnych kodów, będziemy prowadzić listę rezerwową, aby dać szansę każdemu chętnemu – podkreśla dyrektor Biblioteki Publicznej w Suwałkach.

Biblioteka Legimi dysponuje ogromną bazą –  w tej chwili to 250 tysięcy e-booków oraz audiobooków. Oferta jest skierowana do różnych grup wiekowych.

Projekt „Książki bez barier” nie ogranicza się jedynie do udostępniania kodów do Legimi. Maria Kołodziejska przypomina, że środki z SBO przeznaczone zostaną także na organizację spotkań z pisarzami (jedno ze spotkań – z Jakubem Żulczykiem już za nami, kolejne odbędzie się w kwietniu, z Anetą Prymaką-Oniszk) oraz na zakup czytników e-booków, które będą wypożyczane czytelnikom.

Literacko i serialowo – spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Limeryki z Mediateką w tle

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza do...

Czytnik e-booków wypożyczysz w Bibliotece

Od czwartku, 20 czerwca w Bibliotece  przy ul. Emilii...

Wakacyjne propozycje suwalskich placówek kultury

Już za chwilę nauczyciele wręczą świadectwa, a dzieci i...

„Tresura pióra” w suwalskiej Bibliotece Publicznej – młodzi pisarze in spe zdobywali pierwsze szlify

Jak przykuć uwagę czytelnika, czym zaintrygować odbiorcę, co powinno...