Reklama

Ocieplenie klimatu, świerszcze na stołach, przemysłowe hodowle. Suwalscy weganie zapraszają do rozmów

Data:

- Reklama -

W ostatnich latach Unia Europejska podejmuje kontrowersyjne decyzje dotyczące żywności, odżywiania i ekorolnictwa, które oburzają i niepokoją wielu ludzi. Jednym z takich posunięć jest zatwierdzenie mąki ze świerszczy do obrotu. Czy to słuszne obawy? Suwalscy weganie zapraszają na ucztę i do udziału w dyskuji.

Wkrótce w mieście odbędzie się wegańska uczta, organizowana przez Fundację Zwierzęta Niczyje przy wsparciu The Greens/EFA in The European Parliament SPUREK. – Zaproszony jest każdy, mięsożerca, wegetarianin i weganin – przekonuje organizator, Kazimierz Walijewski.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję spróbować potraw wegańskich, które – jak twierdzą organizatorzy – nie tylko są smaczne, ale także wartościowe dla zdrowia. Będzie też czas na rozmowę.

Czy rezygnacja z tradycyjnych metod produkcji żywności jest naprawdę kluczem do ratowania świata? Z jednej strony, zwolennicy weganizmu argumentują, że unikając mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, można zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko i poprawić zdrowie. Z drugiej strony, sceptycy obawiają się, że taka dieta może prowadzić do braków składników odżywczych i nie spełniać wszystkich potrzeb organizmu.

Na spotkaniu Kazimierz Walijewski i Marlena Kojna będą prowadzili dyskusję na tematy związane z weganizmem, przygotowywaniem posiłków, aktywizmem, ratowaniem naszej planety. Biletem wstępu na imprezę jest przyniesienie ze sobą potrawy wegańskiej lub…wpłata 20 zł do skarbonki. Całość środków chcemy przeznaczyć na potrzeby zwierząt bezdomnych z Fundacja Zwierzęta Niczyje!
Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 marca w godz. 10.00-12.00 w lokalu Planeta Pizzy przy ul. P. Suzina 12 w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalska Fundacja Zwierzęta Niczyje apeluje o pomoc w spacerach, zabawach z podopiecznymi

Fundacja Zwierzęta Niczyje zwraca się z apelem do mieszkańców...

Nierasowe piękności w parku Konstytucji 3 Maja

Już po raz piąty najurokliwsze czworonogi pojawiły się licznie...

Psie spotkanie w parku. IV Wystawa Psów Nierasowych w Suwałkach

Aura nie dopisała, ale kto ma psa, ten wie,...