Reklama

Trasa wschodnia bez opóźnień

Data:

- Reklama -

Zakończenie realizacji trasy wschodniej zbliża się wielkimi krokami (wrzesień 2024 r.). Umowa na ostatni odcinek została podpisana w maju. Inwestycja na kwotę 38,3 miliona złotych budzi duże zainteresowanie mieszkańców. Całkowity koszt projektu wynosi 106 milionów złotych, z czego prawie połowę pokryła dotacja. Pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta.

Trasa wschodnia ma potencjał, aby znacząco zmienić układ drogowy w Suwałkach. Projekt zakłada nie tylko ułatwienie komunikacji, lecz także poprawę bezpieczeństwa oraz płynność ruchu. Wspomniane zmiany mają być widoczne również dla osób korzystających z innych środków transportu, takich jak rowerzyści czy piesi. Jak podczas konferencji prasowej w środę, 20 marca zapowiedział prezydenta, Czesław Renkiewicz – na trasie zostanie uruchomione szybkie połączenie autobusowe.

– Jest to ostatni z odcinków naszej wschodniej obwodnicy. Ta ulica wciąż jeszcze nie ma nazwy. Dlatego też planuję zapytać mieszkańców Suwałk o to, by to oni wybrali nazwę ulicy. Niebawem zwrócimy się z prośbą o propozycje do Urzędu Miasta – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Inwestycję w całości realizuje PDM. Marek Sobota zapewnił dziś, że harmonogram jest rzetelnie przestrzegany, co daje nadzieję na terminowe zakończenie inwestycji. Jednym z elementów tej inwestycji jest budowa tunelu, która została powierzona firmie podwykonawczej. Ruch pociągów był czasowo ograniczony na etapie konstrukcji (budowa rozpoczęła się „od góry”).

W tym roku w Suwałkach planowane są jeszcze prace: dokończenie budowy układu drogowego w południowej, przemysłowej części Suwałk za ponad 42 mln zł. Ta inwestycja powstaje dzięki dotacji z Polskiego Ładu; rozpoczęcie budowy czy też przebudowy ulic: Powstańców Wielkopolskich, Reymonta i Piaskowej na które lada moment będziemy ogłaszać przetargi. Na ten cel pozyskano 30 mln zł z Polskiego Ładu; kontynuowana jest realizacja Programu Dróg Osiedlowych – rozpocznie się budowa ulicy Herberta za kwotę 1,8 mln zł oraz sięgacze ul. Miesza I; dokończony zostanie remont i przebudowa ronda na ul. Bulwarowej Emilii Plater Sikorskiego za kwotę 3,6 mln zł; wybudowane będą nowe ścieżki rowerowe i chodniki przy ulicach Bydgoskiej, Zastawie i Północnej; dokończony zostanie remont ulicy Świerkowej za kwotę blisko 1 mln zł.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Co musiałoby się wydarzyć, żeby Czesław Renkiewicz przestał był prezydentem Suwałk?

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Znamy już radnych...

Będzie druga tura. Czesław Renkiewicz powalczy o wynik z Jackiem Juszkiewiczem

W Radzie Miejskiej w Suwałkach 12 mandatów zdobył komitet...

Prezydent Suwałk obiecuje utrzymanie niskich cen za ciepło

146 mln zł kosztować będzie budowa nowych kotłów parowych...

Komitet „Razem dla Suwałk” podsumował kampanię

W piątek, 5 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód odbyła...