Reklama

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Data:

- Reklama -

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada stworzenie pierwszego w regionie przygranicznym parku sensorycznego. Na realizację przedsięwzięcia miasto przeznaczyło prawie 1,7 mln złotych. Najtańsza oferta przewyższa tę kwotę o ponad 440 tys. złotych.

Partnerem projektu jest Miasto Olita na Litwie. Park będzie podzielony na różne strefy tematyczne, takie jak strefa wzroku, dźwięku, dotyku, smaku, zapachu oraz strefa zabawy i edukacyjna rabata wodna z kamiennym przejściem. Około 60 różnych gatunków drzew, krzewów i bylin zostanie posadzonych we wszystkich jego częściach. Ogród zajmie obszar o powierzchni łącznej 11 193,8 m kw., co zapewni odpowiednią przestrzeń do eksploracji i relaksu.

Projekt zakłada nie tylko stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców Suwałk, ale również realizację działań edukacyjnych i ekologicznych. Odbywać się tam będą zajęcia sensoryczne i warsztaty ekologiczne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach. Z kolei pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni przejdą szkolenia dotyczące zmian klimatu, diagnostyki i inspekcji drzew, co przyczyni się do zwiększenia ich kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej.

Najtańszą ofertę złożyła firma ABIES Kuczyńscy s.c. – 2 144 025,90 zł; najwyższą – Lubimyogrody.pl sp.z o.o. – 3 785 347,21 zł. W przetargu wystartowało 9 podmiotów. 

Na bulwarach powstanie park sensoryczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Na bulwarach powstanie park sensoryczny

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Suwałki zyskają nowe miejsce...